Iuventa deklasovala Nitru o 30 gólov, Šaľa prehrala v Senci

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: slovakhandball.sk

BRATISLAVA - Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 14. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

Iuventa Michalovce - UDHK ŠG Nitra 47:17 (19:7)
Najviac gólov: Szöllösiová 10/2, Kovaličková a Snopovová po 5 - Sýkorová 5/4, Ďurechová 4, B. Königová, Kováčová a Kisová po 2
Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Macko a J. Volentics (obaja SR), 800 divákov
Iuventa mala výborný vstup do zápasu. V 7. min viedla 5:0 a aj v ďalšom priebehu potvrdzovala úlohu favorita. V 23. min bol rozdiel v skóre už desaťgólový (15:5), domáce hádzanárky vyhrali prvý polčas jednoznačne 19:7. Aj po zmene strán favorit zvyšoval svoj náskok a v 41. min viedol už 30:9. Napokon Michalovčanky zvíťazili nad posledným tímom tabuľky o 30 gólov (47:17).

HK Danlog Partizánske - TJ Jindřichov Hradec 37:22 (12:11)
Najviac gólov: Šáteková a Michnová po 6, Z. Janšáková 6/2 - Zbožínková 7, Kohoutová, Matoušková a Eliášová po 4
Pok. hody: 4/3 - 3/0, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 302 divákov
Po vyrovnanom úvode, keď v 7. min svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 4:4, si domáce vypracovali trojgólový náskok. Hráčky Jindřichovho Hradca potom zmazali manko, ale tesne pred prestávkou poslala Partizánske do vedenia Michnová (12:11). Domáce hádzanárky od stavu 13:12 strelili od 33. do 41. min päť gólov za sebou (18:12) a následnou ďalšou päťgólovou šnúrou (z 19:14 na 24:14) definitívne rozhodli o svojom hladkom víťazstve.

ŠKP Piccard Senec - HK Slovan Duslo Šaľa 29:27 (15:12)
Najviac gólov: Polláková 11/3, Štetáková 5, Kodajová 4 - Veselková 6/1, Tulipánová 6, Bérešová 5
Pok. hody: 6/6 - 3/2, vylúčené: 4 - 1, rozhodovali: Sivák a Oťapka (obaja SR), 220 divákov
Domáce hráčky predviedli v dobrej atmosfére výborný výkon. Senčankám vychádzala obrana, až na pár techických chýb v útoku hrali veľmi disciplinovanie a napokon zaslúžene zdolali hráčky Šale. V 48. min viedli hádzanárky Senca 25:20, ale v 56. min znížila Tulipánová na 26:27 a minútu pred koncom Veselková na 27:28. Posledné slovo však mala pätnásť sekúnd pre záverečným klaksónom domáca Štetáková.

DHK Zora Olomouc - HC Zlín 28:20 (14:15)
Najviac gólov: Kubáčková 7, Huráňová a Severová po 4 - Sobieská 5, Marčíková 4, Brzósková 3
Pok. hody: 4/4 - 5/3, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 220 divákov
Vo vyrovnanom stretnutí sa obe družstvá striedali v I. polčase vo vedení. Domáce hádzanárky vyhrávali po štvrťhodine o tri góly (9:6), ale hráčky Zlína stihli ešte do prestávky otočiť výsledok vo svoj prospech (15:14). V druhom dejstve Olomoučanky spresnili obranu a dovolili súperkám streliť len päť gólov, čo rozhodlo.

HK Britterm Veselí nad Moravou - TJ Sokol Písek 29:25 (12:13)
Najviac gólov: H. Štěrbová 10/4, Rajnohová 6, Chmelařová 5 - Vyhnalová 12/6, Borovská 6
Pok. hody: 4/4 - 6/6, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 250 divákov
V obojstranne vyrovnanom zápase sa napokon z víťazstva tešili hráčky Veselí nad Moravou. Favorizované domáce hádzanárky prehrali prvý polčas tesne 12:13, ale po zmene strán si zlepšeným výkonom predsa len vybojovali očakávané dva body.

DHK Baník Most - DHC Slavia Praha 29:22 (15:12)
Najviac gólov: Beňušková 7, Martinková 5, Vítková a Janoušková po 4 - H. Kutlvašrová 7, Jonášová, Jačková, Stellnerová po 3
Pok. hody: 3/2 - 1/0, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Kavulič a Skružný (obaja ČR), 850 divákov
Favorizovaný líder tabuľky si v domácom prostredí udržiaval počas celého zápasu minimálne dvoj- či trojgólový náskok a zaslúžene sa tešil z víťazstva.