Slovan nezvládol koncovku, prehral po nájazdoch s Nižnekamskom

Jaroslav Janus pri akrobatickom zákroku, Tomáš Netík a Jonathan Sigalet Jaroslav Janus pri akrobatickom zákroku, Tomáš Netík a Jonathan Sigalet Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava nastúpili na ďalší zápas Kontinentálnej hokejovej ligy pred vlastnými fanúšikmi. Do hlavného mesta Slovenska zavítala výprava Neftechimiku Nižnekamsk, ktorá vďaka víťazstvu 2:1 po samostatných nájazdoch odchádza s dvoma bodmi. Najbližší duel je na programe už v sobotu 22. decembra, zverenci trénera Rostislava Čadu nastúpia od 17:30 proti Ak Bars Kazaň.

O triumfe hostí rozhodol útočník Igor Polygalov, ktorý najprv gólom v 60. minúte zachránil pre svoj tím predĺženie a v prvej sérii rozstrelu premenil nájazd.

Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1) - nájazdy
Góly: 18. Švarný (Kukumberg) -  60. Polygalov (Belov, Milovzorov), rozh. samostatný nájazd Polygalov. Rozhodcovia: Karabanov, Sergejev - Nazarev, Morozov (všetci Rus.), vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely 34:48. 10 055 divákov.

Slovan: Janus - Višňovský, Sigalet, Vondrka, Bližňák, Miklík - Sersen, Sekera, Hudáček, Lipiansky, Bartovič - Švarný, Tabaček, Bakoš, Kytnár, Kukumberg - Trška, Kudrna, Ölvecký, Šťastný, Preisinger

Neftechimik: Dalton - Berezin, Blochin, Selujanov, Mamašev, Belov, Lukjančikov, Rozin, Groť - Pestuško, Cibák, Milovzorov - Polygalov, Koukal, Netík - S. Aľševskij, Chochriakov, J. Aľševskij - Komaristyj, Ziazov, Galimov

Rostislav Čada: "Z pohľadu výsledku a času, v ktorom sme dostali vyrovnávajúci gól, sme odohrali určite nešťastný zápas. Duel s Ufou nás stál veľa síl, čo sa prejavilo najmä pri využívaní šancí v prečísleniach. V čase, keď sme hrali presilovku a snažili sa neurobiť taktickú chybu, sme žiaľ spravili faul a následne v pasívne hrajúcom oslabení sme dostali vyrovnávajúci gól. Táto skutočnosť sa bohužiaľ prejavila i v samostatných nájazdoch, kde bol súper efektívnejší a preto si odváža z nášho ľadu dva body."

Vladimir Golubovič: "Myslím si, že hokej sa divákom páčil. Hra bola dobrá a priebeh sa podobal prvému vzájomnému súboju na našom ľade. Vtedy sme my viedli, súper vyrovnal a prehrali sme nakoniec v nájazdoch, teraz sa situácia zopakovala, ale v opačnom garde. Pri zraneniach Jakupova a Osalu sme zostavili káder plný mladých hráčov, ten sa ale zhostil svojej úlohy na výbornú."

Michal Vondrka, útočník Slovana: "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Hráči Nižnekamsku hrali výborný hokej, urputne bojovali. My sme dlho držali náskok 1:0, žiaľ kvôli mojej chybe v závere sme ho pustili z rúk a nakoniec prehrali po nájazdoch. Áno, bola to moja chyba, beriem to na seba."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Škoda toho inkasovaného gólu v závere. Bolo by určite krajšie, keby sme zápas vyhrali. Žiaľ, aj takéto veci sa v hokeji stávajú. V nájazdoch sa musíme zlepšiť v koncovke, ja tiež musím na nich popracovať, pretože dostať dva góly z troch nájazdov je veľa. Treba sa poučiť z našich chýb a svedomito sa pripraviť na sobotňajší duel.

Ivan Švarný, autor jediného gólu Slovana: "V závere sme hrali presilovku a vyzeralo to nádejne. Potom však prišlo naše vylúčenie, súper si utvoril tlak a vynútil si vyrovnávajúci gól. Veľmi nás mrzí, že sme zápas nedotiahli do víťazného konca, mali sme to veľmi dobre rozohraté. Treba však povedať, že bod je v tejto náročnej súťaži tiež cenný. Musíme na tento súboj čo najskôr zabudnúť, čo najlepšie zregenerovať a pripraviť sa na sobotňajší zápas."

ONLINE KOMENTÁR:

Samostatné nájazdy: Netík - NEDAL, Hudáček - NEDAL, Polygalov - DAL, Bakoš -  NEDAL, Koukal - DAL

65. min: Gól však nepadol, rozhodne sa až v samostatných nájazdoch. Rovnako ako v poslednom súboji proti Ufe a tiež v prvom vzájomnom zápase na ruskom ľade, kde uspel Slovan.

65. min: Hostia sú v nadstavenej päťminútovke lepší, pri Slovane stojí aj šťastena.

64. min: Aľševskij sa ocitol v najväčšej šanci predĺženia, jeho únik zneškodnil Janus. O pár sekúnd mieril veľmi vysoko Selujanov.

63. min: Diváci sa snažia ešte vyhecovať hráčov, v útoku to skúšal netradične Višňovský, ale osamotený nemal nárok.

62. min: Oslabenie však ustál, oba tímy už v plnom počte.

61. min: Slovan to bude mať o niečo ťažšie, hrá iba s tromi hráčmi, Vondrkovi ešte plynie 55 sekúnd trestu.

60. min: Nižnekamsk vyťažil z minima maximum a Janus prišiel o druhé čisté konto v rade. Zlikvidoval 44 striel, na tú ďalšiu už nestihol zareagovať a bude sa predlžovať.

60. min: Brankár Dalton zostal na striedačke a 45 sekúnd pred koncom prichádza vyrovnanie. Po neprehľadnej situácii skóroval Polygalov - 1:1!

59. min: Tak ešte to môže byť dráma, Vondrkov zbytočný faul za bránkou hostí, bude sa hrať 4 na 4. Hostia si vzali oddychový čas.

59. min: Slovan sa usadil v pásme, drží puk a kombinuje. Síce chýba streľba, ale aj toto je v tomto momente účelné.

58. min: Nižnekamsk dohrá tento zápas v početnej nevýhode, keďže Rozin po faule odišiel na trestnú lavicu. Do konca zostáva presne 120 sekúnd.

58. min: Potlesk na otvorenej scéne, Slovanisti pohrozili a hra sa presunula pred Daltona, čo je v tejto fáze hry veľmi dobré.

57. min: Tabaček sa po vhadzovaní dostal do konfliktu s Čechom Koukalom, vášne museli upokojovať rozhodcovia. Na ľade sa priostruje, nervozita u hostí rastie pri každom súboji.

55. min: Janus je stále neprekonateľný, po jeho zákroku sa do brejku dostal Vondrka a trafil žrď.

53. min: Domáci hokejisti stále držia tesný náskok, hrá sa však prevažne pred Janusom.

51. min: Slovan sa už zameral na brejky, Sekera sa vydal do útoku, ale v koncovke mu chýbal dôraz.

51. min: Fenomenálny Janus vychytal tutovku Galimova. Bola to strela s číslom 37, ktorú zlikvidoval. Má nakročené na druhé čisté konto za sebou.

50. min: Aréna na nohách, diváci si užívajú KHL v každom zápase bez ohľadu na výsledok. A navyše ten je zatiaľ dnes priaznivý.

48. min: Je po presilovke, skvelá práca Višňovského pred vlastnou bránkou.

47. min: Presilové hry tímom vôbec nevychádzajú, Nižnekamsk si vytvoril iba jednu šancu a tú zlikvidoval Janus.

46. min: Taktická chyba "Čadovcov", pár sekúnd hrali šiesti a rozhodcovia si to všimli.

44. min: Prehustené stredné pásmo robí veľké problémy obom tímom, šance sa veľmi nerodia. Nie je to práve najatraktívnejší hokej.

43. min: Ölvecký tesne minul dorážku po strele Šťastného, po presunutí hry si zákrok pripísal Janus.

42. min: Prvý náznak šance v podaní Lipianskeho, obrancovia ho stihli pokryť.

Záver druhej tretiny v réžii domácich, počet striel je vzácne vyrovnaný 27:27.

40. min: Z podobnej pozície to skúšal aj Hudáček, vyprášil betóny brankára ruského tímu.

39. min: Tento úsek patrí jasne Slovanu, Ölvecký pekne obišiel bránku, vystrelil a fanúšikovia už kričali gól. Hostia mali veľké šťastie, strela mierila pár centimetrov vedľa pravej žrde.

38. min: Výborne hrá elitný útok belasých, ak je na ľade, Nižnekamsk takmer nevychádza z pásma. Napodobniť ich chcel Kytnár a Kukumberg, ich pokusy boli presné, ale do bránky neprešli.

36. min: Duel je doposiaľ veľmi defenzívny, hostia sa takmer vôbec nevedia dostať do útočného pásma. Ak už sa tam dostanú, Janus zlikviduje každú strelu.

34. min: Veľká šanca pre Kukumberga, po chybe sa dostal osamotený k zakončeniu, ale mieril vysoko.

33. min: Vyslúžili si za to vulgárne nadávky od veľkej časti obecenstva.

32. min: Bližňák sa dostal do úniku, už-už sa chystal zakončovať, keď bol faulovaný. Rozhodcovia to tak ale nevideli.

31. min: Slabá presilovka je na konci, bez jedinej šance.

30. min: Prvá minúta početnej výhody však bola veľmi rozháraná a nepresná z domácej strany.

29. min: Vondrka si aktivitou vypýtal faul, za podrazenie si oddýchne Berezin.

28. min: Šťastný hrá s veľkou chuťou, svojou dravosťou a bojovnosťou poriadne zamestnáva obranu Neftechimiku.

27. min: Hostia hrajú v plnom počte, Slovan však zostáva v tlaku. Lipiansky z veľkého uhla Daltona neprestrelil.

26. min: Belasí sa usadili v pásme, neujali sa strely Bližňáka ani Vondrku.

25. min. Prvá presilová hra pre Slovan, Netík odišiel na trestnú lavicu za hákovanie.

24. min: Jasne aktívnejší hostia v tejto fáze hry, ale do protiútoku sa vyrútilo duo Bližňák - Miklík a zamestnalo Daltona. Strela Miklíka zblokovaná nad bránku.

23. min: Slovenský gólman opäť zasahoval, hráči z Nižnekamsku zatiaľ na neho nevedia nájsť recept.

22. min: Prvý ostrý zákrok Janusa v tretine, ľavý betón mal na správnom mieste.

21. min: Aj druhé oslabenie zápasu Slovan prežil bez gólovej ujmy.

20. min: Posledné minúty sa dohrávali vo veľmi nervóznej atmosfére, fanúšikovia dávali najavo svoju nespokojnosť obrovským piskotom pri každom dotyku hostí s pukom.

19. min: Janus akrobaticky chytil vysoký puk do lapačky, jeden z hostí do neho ešte nešportovo strčil a okamžite sa strhla menšia šarvátka, do ktorej sa zapojili kompletné formácie. Trestom si to však odniesol iba Šťastný, ktorý si paradoxne odsedí Janusov trest za údajné zdržovanie hry, neuveriteľné rozhodnutie.

18. min: Kukumberg vybojoval puk za bránkou, posunul ho Švarnému na modrú čiaru a ten bombou prestrelil obranu aj Daltona - 1:0!

18. min: Mladíci zo štvrtého útoku hostí poriadne hrýzli, Slovanisti sa dlhšie nevedeli dostať z tlaku.

17. min: Opäť aktívny Šťastný, z ľavého krídla pekne unikol a zakončil, vzápätí aj Janusov zákrok na druhej strane.

16. min: Menšia šarvátka v rohu klziska v útočnom pásme hostí, obišlo sa to bez trestov.

15. min: Celú arénu počas prerušenej hry pobavili dvaja fanúšikovia v škôlkárskom veku na veľkej obrazovke, ktorí neodmietli grafickú ponuku moderátora na bozk. Dôkladne si po ňom utreli ústa, ale potlesk stál za to, ako keby tu padol gól...

13. min: Šťastný si vzal asi tieto slová k srdcu a v priebehu 20 sekúnd dvakrát preveril pozornosť Daltona, chýbala presnosť.

12. min: Slovan oblieha bránku Daltona, chýba však častejšia streľba.

11. min: Zatiaľ sledujeme vyrovnaný a pomerne rýchly hokej,

10. min: Pozdrav v prerušenej hre pre Mira Šatana na tribúnu, ten fanúšikom zamával. Dnes špeciálne v obleku, keďže onedlho zamieri do SND na galavečer Športovec roka.

9. min: Pri hre 5 na 5 však prišiel veľký závar pred Janusom, ktorý nevedel kde je puk, vypomohol práve navrátilec Sigalet.

8. min: Druhá minúta oslabenia v podobnoch duchu, skandovaný aplauz na tribúnach za kvalitnú defenzívu.

7. min: 60 sekúnd prežil Slovan bez väčších problémov.

6. min: Prvé vylúčenie zápasu, na trestnú lavicu odchádza Jonathan Sigalet za podrazenie.

4. min: Bližňák v ďalšej príležitosti, trafil iba do betónu brankára Daltona.

3. min: Višňovský vyviezol puk do útočného pásma, spätnú prihrávku však už po nakorčuľovaní nedostal a z dobrej šance nebolo nič.

3. min: Fanúšikovia si pýtali faul po zákroku na Miklíka, píšťalka zostala nemá.

2. min: Hra sa presunula pred Janusa, ale obrana nemal veľké problémy dostať sa z pásma.

1. min: Úvodné vhadzovanie pre Slovan a vzápätí aj prvý náznak útočného výpadu.

- Znejú štátne hymny, o chvíľku začíname.

- Tréner Slovana Rostislav Čada postavil do zápasu rovnakú zostavu, ako v poslednom víťaznom súboji proti Ufe.

- Fanúšikovia uvidia slovenského hokejistu aj v hosťujúcom drese, Martin Cibák získal v 31 dueloch 11 bodov (4+7).

- Najproduktívnejším hokejistom Nižnekamska je český legionár Petr Koukal, ktorý nazbieral 28 bodov za 11 gólov a 17 prihrávok. V drese Slovana vládne štatistikám jeho krajan Michal Vondrka s 19 bodmi (8+11).

- Ruský klub sa po 34 zápasoch drží na ôsmom mieste Východnej konfernecie so ziskom 52 bodov a skóre 96:100. Slovan má v Západnej konferencii rovnaký počet bodov a iba jemne horšie skóre (79:84), čo mu však stačí na priebežné piate miesto.

- Vitajte pri online komentári zo zápasu Slovan Bratislava - Neftechimik Nižnekamsk.

• Zdroj: športky, ts, TASR, youtube