Páni, na túto krásnu športovkyňu si dávajte bacha

Jana VojtikevičováJana Vojtikevičová Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Nebezpečne krásna! Jana Vojtikevičová nielen výborne vyzerá, ale je aj úspešnou karatistkou. Vo svojej kategórii sa dokonca stala najúspešnejšou športovkyňou Národného športového centra (NŠC) za rok 2012 .

Vojtikevičová si cenu prevzala z rúk ministra školstva Dušana Čaploviča. Tento rok v máji získala v kumite do 55 kg bronzovú medailu na 47. majstrovstvách Európy, ktoré sa konali na španielskom ostrove Tenerife.

Okrem sexi karatistky triumfovali vodná slalomárka Jana Dukátová, atléti Lucia Klocová a Jozef Repčík, windsurfista Patrik Pollák, orientačné cyklistky Hana Garde a Stanislava Fajtová, triatlonista Richard Varga a plavkyňa Denisa Smolenová. Objavom roka sa stal triatlonista Richard Varga, ktorý obsadil na OH 22. miesto, na ME do 23 rokov bol strieborný a zvíťazil na MS v akvatlone.

"Momentálne sa sústreďujem na dokončenie štúdia v 3. ročníku Fakulty telesnej výchovy a športu. Vo svojej disciplíne chcem výkonnostne napredovať, byť lepším ako v tomto roku a o štyri roky na olympiáde v Rio de Janeiro ešte lepší," prezradil Varga.

Na pódium vystúpila aj úspešná olympionička, ôsma v behu na 1500 m na OH v Londýne, Lucia Klocová: "So svojim umiestením som nebola úplne spokojná a preto bude mojim cieľom v budúcej sezóne dostať sa vyššie. Chcem štartovať na ME, MS a Svetových pohároch a vo všetkých týchto pretekoch bojovať o medailu."

NŠC v súčasnosti podporuje 65 športovcov v atletike, biatlone, cyklistike, džude, kanoistike, karate, lyžovaní, orientačných športoch, plávaní, šerme, triatlone, vodnom slalome, veslovaní, windsurfingu a zápasení. Ďalších 150 športovcov je zaradených v kategórii sledovaných.

• Zdroj: TASR, športky