Teplice prekvapili Liberec, Plzeň po výhre nad Olomoucom na čele

Momentka zo zápasu Plzeň - OlomoucMomentka zo zápasu Plzeň - Olomouc Zdroj: fcviktoria.cz

TEPLICE - Futbalisti FK Teplice nečakane jednoznačne zdolali v zápase 15. kola Gambrinus ligy Slovan Liberec 3:0 a odlepili sa z posledného miesta v súťaži. Skóre duelu otvoril už po 21 sekundách prízemnou strelou Mahmutovič, v 35. minúte zvyšoval Lüffner hlavou po rohovom kope a po brejku a následnom prečíslení upravil konečnú podobu výsledku Jarolím.

V priamom súboji o prvé miesto vyhrala Viktoria Plzeň nad Sigmou Olomouc 3:0. Najskôr presný center Limberského na vzdialenejšiu žrď poslal hlavou do siete Kolář. Pri góle na 2:0 Slovák Ďuriš posunul centre z ľavej strany na Daridu. Po rýchlo rozohranom priamom kope dal 20 minút pred koncom tretí gól Hora.

AC Sparta Praha - Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)
Gól: 50. a 90. Kweuke
Peter Grajciar (Sparta), Martin Husár a Milan Jurdík (obaja Brno) nefigurovali v zápise o stretnutí.

FK Teplice - Slovan Liberec 3:0 (2:0)
Góly: 1. Mahmutovič, 35. Lüftner, 76. M. Jarolím
Ján Chovanec (Teplice) odohral celé stretnutie. Martin Tóth (Liberec) sedel na lavičke náhradníkov.

Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0)
Góly: 11. Kolář, 38. Darida, 70. Hora
Matúš Kozáčik, Marián Čišovský a Michal Ďuriš odohrali celé stretnutie. Marek Bakoš (všetci Plzeň) bol na ihrisku do 88. min.

• Zdroj: TASR, SITA