Osemnástka prehrala s Nemeckom gólom v poslednej minúte

Palác zimných športov v MinskuPalác zimných športov v Minsku Zdroj: hockeyslovakia.sk

BOBRUJSK - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali na Turnaji štyroch krajín s Nemeckom 2:3, keď vo svojom poslednom vystúpení na podujatí v bieloruskom Bobrujsku inkasovali rozhodujúci gól 45 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

Mladí Slováci tak ukončili turnaj s jednou výhrou (Bielorusko), jednou prehrou po nájazdoch (Dánsko) a sobotňajšou prehrou po 60 minútach.

Slovensko "18" - Nemecko "18" 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly SR: 1. Šille (Petráš, Pavlíček), 55. Petráš (Pavlíček).

Anton Bartánus, tréner: "Z pohľadu herného prejavu by som mal byť spokojný, aj keď je to rozpačité, keďže sme prehrali dva z troch zápasov. V prvom zápase proti Bielorusom sme mali slabší úvod, ale priebeh a záver zápasu sme zvládli veľmi dobre a zaslúžene sme vyhrali 4:0. V druhom zápase sme tiež hrali celkom dobre, o našej prehre však rozhodol niekoľkominútový herný výpadok. Viedli sme 3:1, a v priebehu niekoľkých minút sme prehrávali. Niektorí chalani nezvládli tlak zo strachu o výsledok, prejavil sa na ich hre. To platí aj o poslednom zápase s Nemeckom. Hrali sme dobre, mali sme veľa šancí, ale potrebujeme zvýšiť dôraz a viac rozvahy pri riešení gólových šancí. Ak tieto činnosti zlepšíme, verím, že ďalšie turnaje pre nás dopadnú pozitívne aj po výsledkovej stránke."

Bielorusko "18" - Dánsko "18" 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Konečné poradie: 1. Dánsko "18" 8 bodov, 2. Slovensko "18" 4, 3. Bielorusko "18" 0.

• Zdroj: TASR, SITA