Barcelona má najlepší štart histórie, Real hladko zdolal Zaragozu

Gólová radosť Pedra, Adriana a XavihoGólová radosť Pedra, Adriana a Xaviho Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti FC Málaga zaváhali na domácej pôde a v 10. kole španielskej Primera División podľahli Rayu Vallecano 1:2. Dôležité tri body vybojoval pre hostí španielsky útočník Piti, ktorý sa v stretnutí blysol dvomi presnými zásahmi.

V ďalšom stretnutí Barcelona zdolala Celtu de Vigo 3:1 a potvrdila najlepší vstup do súťaže v histórii. Tabuľku vedú Katalánci s deviatimi výhrami z desiatich zápasov. Skóre otvoril netradičný strelec Adriano a aj keď hostia takmer okamžite vyrovnali Bermejom, na 2:1 upravil ešte do polčasu Villa po krásnej kombinácii s Iniestom. Konečnú podobu výsledku dal zo sporného gólu z postavenia hry Alba.

Celý Nou Camp túžil osláviť novorodeného syna Lionela Messiho typickým spôsobom - gólom - ale nedočkal sa. Argentínskemu futbalistovi nebolo dopriate. Spoluhráči mu síce veľmi pomáhali, ale v koncovke sa mu nedarilo.

Real Madrid si poradil so Zaragozou presvedčivo 4:0 a posunul sa už na 3. miesto tabuľky. Za triumfom ho nasmerovali argentínski hráči Higuaín a Di María. V závere si prvé góly v klube pripísali Essien a Modrič.

V záverečnom súboj dňa pripravila Valencia prvú prehru sezóny pre Atlético Madrid, ktoré tak stráca na Barcelonu 3 body. O triumfe domácich rozhodli v 20. minúte Soldado a v nadstavenom čase pridal druhý gól Nelson Valdez.

FC Malaga - Rayo Vallecano 1:2 (0:1)
Góly: 49. Demichelis - 11. Piti, 61. Piti

FC Barcelona - Celta de Vigo 3:1 (2:1)
Góly: 21. Adriano, 26. Villa, 61. Alba - 24. Bermejo

Real Madrid - Real Zaragoza 4:0 (2:0)
Góly: 23. Higuaín, 25. Di María, 89. Essien, 90+2. Modrič

Valencia - Atlético Madrid 2:0 (1:0)
Góly: 20. Soldado, 90.+ Nelson Valdez, ČK: 90. Ricardo Costa (Valencia)