Myjava zdolala poslednú Nitru zásluhou dvoch gólov Kuračku

Filip Konček a Pavol Kosík Filip Konček a Pavol Kosík Zdroj: SITA

NITRA - Úvodná šanca patrila domácim, Mikuš posunul na Kaspřáka a gólman Solnička vyrážal na roh. Od tohto momentu však dianie na ihrisku patrilo Myjave.

V 11. minúte sa po súboji Sládeka s Harbuľákom dostala lotra k voľnému Kuračkovi a brankár Nitry nemal šancu. O tri minúty sa Kuračka tešil z ďalšieho gólu, keď ho krásne vysunul Ďuriš a strelou k žrdi prekonal Kopeckého. V 20. minúte už mohlo byť 0:3, Sládek však z hranice 16-tky nemieril presne. O dve minúty sa takmer potvrdilo nedáš-dostaneš, po Cleberovej štandardke a Struhárovej hlavičke, zachraňoval na bránkovej čiare Solnička. Kuračka mohol v 26. minúte zavŕšiť hetrik, osamotený však zblízka hlavičkoval tesne vedľa. V 40. minúte pekne prenikol Cleber, z 23 metrov však strielaľ tesne nad.

Po výmene strán sa krásnou individuálnou akciou prezentoval Sládek, keď prešiel cez troch hráčov, posunul do tutovky Kuračku, jeho koncovku však Szabó zblokoval na roh. Kuračka mal potom ďalšiu šancu, po peknom prieniku ale nemal presnú mušku. Na opačnej strane po Kaspřákovom centri hlavičkoval Šimončič, no myjavský brankár nemal problémy. V 71. minúte mali hostia ďalšu príležitosť, Kosík vysunul Sládeka a Kopecký musel zachraňovať. Nitrania sa mohli vrátiť do zápasu v 77. minúte, kedy Siva fauloval v 16-ke Clebera a rozhodca nariadil pokutový kop. Faulovaný Cleber však namieril len do žrde a dorážku Kolára zázračne zneškodnil Solnička. V závere sa neujala ani akcia Kroupu s Mikušom a tak si nováčik odniesol z Nitry cenné tri body.

FC Nitra - Spartak Myjava 0:2 (0:2)
Góly: 11., 14. Kuračka. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Kaspřák - Mrva, Ďuriš, Majerník, Siva, 392 divákov

Nitra: Kopecký - Kaspřák, Struhár, Kinček (34. Kolmokov), Harbuľák (34. Boszorád) - Ivančík (56. Kolár), Šimončič, Szabó, Cleber - Mikuš, Kroupa

Myjava: Solnička - Siva, P. Majerník, Černáček, Mrva - Marček, Ďuriš (85. Bruško) - Sládek, Kuračka, Kúkoľ (58. Petráš) - Kosík (90.+2 Harsanyi)

Ladislav Jurkemik, tréner Nitry: "Pri góloch boli z našej strany veľké chyby v obrane a hostia tak ľahko prišli ku gólom. V druhom polčase sme si okrem jedenástky nevytvorili žiadne šance. Súper zvíťazil zaslúžene."

Ladislav Hudec, tréner Myjavy: "Mužstvo ukázalo vysoký charakter. Na ťažkom teréne to bol zápas o vôli. Teší ma, že tam bola aj kvalita a aj napriek tomu terénu sme odohrali dobrý zápas. Dnes rozhodlo srdce."

• Zdroj: TASR, huste.tv