Zvolen dominoval v súboji s Nitrou, asistencia Stümpela

Kamil Brabenec, Jarmo Jokila a Ján MuchaKamil Brabenec, Jarmo Jokila a Ján Mucha Zdroj: SITA

NITRA - Pred výbornou kulisou sa domáci hráči v úvode zápasu snažili o rýchly gól, ale neboli úspešní. Skóre neotvoril v 6. min počas presilovky T. Chrenko, ale o dve minúty neskôr sa to podarilo P. Zuzinovi. Útočník hostí rovnako v početnej výhode prekvapil brankára Valenta po Juraškovej strele - 0:1.

V 12. min hrali Zvolenčania druhú presilovku a opäť boli úspešní. Nitrianske tribúny zarmútil presnou strelou zo strednej vzdialenosti Lukáš Jurík. Od tohto momentu prevzali iniciatívu hostia a ešte do prvej prestávky mohli súperovi zasadiť aj tretí direkt. V 16. min sa nepodarilo skórovať Podkonickému, ktorý v nájazde dvoch proti jednému neprekonal Valenta.

Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo v úvode druhej časti Michalovi Chovanovi. Útočník Zvolena presnou tvrdou strelou k žŕdke prekvapil Valenta a pridal tretí gól hostí v presilovke. Hostia hrali v týchto fázach výborne a domácim veľa nedovolili. Divákov v hľadisku však v 26. min potešil Tománek, ktorý zblízka dorazil puk po Nádašdiho strele v početnej výhode. Domáci sa vrátili do zápasu, no proti pozornej obrane Zvolenčanov sa len ťažko presadzovali. Hosťom sa darilo držať dvojgólový náskok a Nitranom, povzbudzovaných výbornou kulisou, veľa nedovoľovali.

Podobný obraz hry ponúkla aj tretia tretina. V nej hostia definitívne rozhodli o presvedčivom víťazstve. V 52. min hrali Zvolenčania presilovku a tri sekundy po jej konci pridal po výbornej Chovanovej prihrávke štvrtý gól L. Jurík. Efektívne hrajúci hostia v treťom dejstve kontrolovali dianie na ľade a Šimko v ich bránke sa príliš nezapotil. V 54. min hrala Nitra krátku presilovku o dvoch hráčov, no v nej unikol domácim hráčom Brabenec a v samostatnom úniku sa nemýlil - 1:5. Záver duelu poznačila nervozita najmä na strane domácich, na konečnom výsledku sa však už nič nezmenilo. Zvolen si víťazstvom upevnil pozíciu lídra extraligy.

HK Nitra - HKm Zvolen 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 26. R. Tománek (Nádašdi, Stümpel) - 8. P. Zuzin (Juraško, P. Hraško), 12. L. Jurík (Michal Chovan), 22. Michal Chovan (Šimko), 51. L. Jurík (Michal Chovan), 54. Brabenec
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Kmeč 10 min za nešportové správanie, Mašlonka (obaja Nitra) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, L. Jurík (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, rozhodovali: R. Lauff - Kalina, Smerek, 3173 divákov

Nitra: M. Valent - Nadášdi, Trefný, Vosátko, Ordzovenský, M. Bača, Rais, Árvay - M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa - Mašlonka, Stümpel, Jokila - Podstavek, Hamrák, R. Tománek - Pupák, Bene, Kmeč

Zvolen: Šimko - Juraško, P. Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík, M. Šiška - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - T. Méry, P. Huňady, Síkela

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Po dobrých výkonoch v nedávnych zápasoch sme dnes hrali kŕčovito. Naši hráči boli zbytočne premotivovaní. Nevychádzali nám oslabenia. Za stavu 1:3 sme nepremenili niekoľko šancí znížiť náskok súpera. Výsledok hovorí za všetko."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Pracovali sme ako tím a výsledok 2:0 pre nás po prvej tretine bol ešte pre Nitru lichotivý. My sme ešte v úvodnej časti nepremenili niekoľko príležitostí na zvýšenie náskoku. Efektívne sme realizovali naše presilovky. V druhej tretine sa Nitra do nás oprela, dostávali sme sa aj pod tlak. V tretej časti sme mali znovu navrch my, zápas sme už dohrávali v pokoji."

• Zdroj: SITA, huste.tv