Zvolen sa v dohrávke s Košicami vrátil na víťaznú vlnu

Richard Jenčík z Košíc a Michal Juraško zo Zvolena Richard Jenčík z Košíc a Michal Juraško zo Zvolena Zdroj: SITA

KOŠICE - V košickej Steel aréne sa začalo od úvodu stretnutia vo svižnom tempe. Už v 4. minúte mohol poslať hostí do vedenia Zuzin, ale Hylák aj so šťastím kryl jeho strelu.

Z následného protiútoku mohol otvoriť skóre duelu košický obranca Novák, no Šimko pohotovo zasiahol. O päť minút neskôr zastavila zvolenská obrana nedovolene prenikajúceho Róberta Hunu a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. Košický center však pred Šimkom neuspel. V 11. minúte Zvolenčan Sikela obkorčuľoval bránku domácich a z otočky zakončil, Hylák poslal puk tesne vedľa ľavej žŕdky. Na opačnej strane bol o tri minúty neskôr blízko ku gólu Haščák, no bekhendom iba tesne minul zvolenskú bránku. V 16. minúte sa ocitol v dobrej šanci Róbert Huna, Šimko si však naďalej držal čisté konto. Záver tretiny patril "rytierom" zo Zvolena, ktorí zužitkovali dve presilové hry. Najprv ich poslal v 18. minúte do vedenia Lukáš Jurík, ktorý zužitkoval ideálnu prihrávku od Pokoviča a po ňom 11 sekúnd pred prvou sirénou upravil na 0:2 z pohľadu domácich Škvaridlo.

Aj do druhej tretiny vstúpili obidve mužstvá aktívne, dobre sa napádali a predovšetkým dobre bránili. V 25. minúte sa po rýchlom brejku dostal do šance Zuzin, ale košického gólmana nedokázal prekonať. V 32. minúte sa na opačnej strane ocitol pred Šimkom osamotený Spilár, no odrazený puk od jeho betónu nedokázal prepasírovať za jeho chrbát. V ďalšom priebehu sa ľade viac bojovalo ako hralo a aj preto sa šance rodili iba ojedinele. V 39. minúte urobil počas presilovej hry chybu na útočnej modrej čiare Novák a Michal Chovan sa dostával do úniku. Košický obranca ho v snahe zmazať chybu nedovolene zastavil a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie. Zvolenský útočník však Hyláka nedokázal prekonať. V závere druhej dvadsaťminútovky mal ešte šancu domáci Takáč, no zvolenský brankár si s jeho strelou na dva razy poradil.

Vstup do záverečného dejstva vyšiel hosťom, ktorí v 46. minúte využili početnú výhodu o jedného hráča a prakticky rozhodli o osude stretnutia. Autorom gólu bol Škvaridlo, ktorý pridal svoj druhý gól v stretnutí - 0:3. Zvolenčania hrali uvoľnene, dokonca v oslabení dokázali napádať súpera v jeho obrannom pásme a predovšetkým ho nepustili do vyloženej šance. Za predvedenú hru si "oceliari" vyslúžili i piskot z domácich tribún. V 53. minúte mohol v presilovke zvýšiť na 4:0 v prospech hostí Lukáš Jurík, ale Hylák podržal svoj tím. Bodku za stretnutím dal v 57. minúte Podkonický, ktorý zužitkoval prihrávku Brabenca - 0:4.

HC Košice - HKM Zvolen 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly: 18. L. Jurík (L. Pokovič, Michal Chovan), 20. Škvaridlo (Michal Chovan, J. Mucha) 46. Škvaridlo (L. Jurík, J. Mucha), 57. Podkonický (Brabenec). Rozhodovali: Müllner - Rovenský, Snášel, vylúčení: 6:7, navyše Podkonický a Šiška (obaja Zvolen) 10. min za nešportové správanie, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 4294 divákov

Radim Rulík, tréner Košíc: "Nezačali sme zle zápas, ale dostali sme lekciu z využívania presiloviek. Hrali ich jednoducho a správne, my sme sa ešte v tejto sezóne nedostali k takémuto prevedeniu. Zvolen nás potrestal a myslím si, že i vylúčenia z našej strany boli úplne zbytočné. Hostia vyhrávali 2:0 a tretí gól pridali rovnako z presilovky. Zápas nám vôbec nevyšiel a Zvolen bol efektívnejší a zaslúžene si odviezol tri body."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Na rozdiel od nedele sa nám dnes hralo dobre. Výkon bol podložený veľkou disciplínou a oduševnením. Podarilo sa nám i to, čo sa zriedka kedy stane, že nám tlieskala domáca hala. Ubránili sme presilovky súpera a cez svoje sa dostali do vedenia a myslím si, že v tretej tretine sme zápas kontrolovali. Musím poďakovať hráčom a divákom v Steel aréne, ktorí ocenili náš výkon i keď to pre domácich bolo veľmi kruté."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv