Čišovského gól Plzni proti Jabloncu stačil len na remízu

Marián Čišovský Marián Čišovský Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - V 11. kole najvyššej českej futbalovej súťaže futbalisti Brna remizovali s posledným Baníkom Ostrava 1:1. Po prvom polčase odchádzali do kabín spokojnejší hostia z Brna, ktorí sa v 45. minúte gólom Lutonskeho ujali vedenia. Desať minút po zmene strán však trafil do čierneho domáci Frydrych a rozhodol tak o deľbe bodov. Ostravčania vďaka nerozhodnému výsledku podskočili v tabuľke na predposledné miesto.

V ďalšom stretnutí Viktoria Plzeň takisto remizovala s Jabloncom 1:1. V 58. minúte otvoril skóre slovenský obranca Marián Čišovský. Odpoveď hostí prišla päť minút pred koncom riadneho hracieho času, keď sa strelecky presadil Vít Beneš.

Dynamo České Budejovice – 1. FC Slovácko 0:0
/za domácich Jaroslav Machovec celý zápas + v 42. min. dostal ŽK, v drese hostí Marek Kuzma presedel zápas na lavičke náhradníkov/

Baník Ostrava – Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)
Góly: 56. Frydrych – 45. Lutonsky
/za Ostravu T. Majtán celý zápas, J. Greguš do 33. minúty, v drese hostí M. Husár celý zápas, M. Jurdík od 70. min./

Viktoria Plzeň – FK Jablonec 1:1 (0:0)
Góly: 58. ČIŠOVSKÝ – 85. Beneš
/v drese domácich M. Kozáčik odchytal celé stretnutie, M. Čišovský, M. Ďuriš – obaja celý zápas, M. Bakoš do 86. min./