Prvý gól Cháru v KHL pri prehre v Kazani, skóroval aj Špirko

Rastislav ŠpirkoRastislav Špirko Zdroj: hc-avto.ru

MOSKVA - Gól slovenského útočníka Rastislava Špirka, ktorým v 45. min vyrovnal na 5:5, nestačil Avtomobilistu Jekaterinburg ani na zisk bodu v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy s SKA Petrohrad. Hostia v ňom napokon po prestrelke vyhrali 6:5.

Donbass Doneck s trénerom Júliusom Šuplerom si pripísal na svoje konto štvrtú výhru v riadnom hracom čase, keď o jeho výhre na ľade Viťazu Čechov rozhodol Babčuk, ktorému asistoval Jaroslav Obšut.

Gól Zdena Cháru nepriniesol bodový zisk Levu Praha, ktorý podľahol na ľade AK Bars Kazaň 2:4, keď domáci o svojom triumfe rozhodli dvomi gólmi Abdulina a Kornejeva v poslednej minúte tretej tretiny.

Avangard Omsk - Dinamo Riga 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 14. Frolov, 35. Ljamin, 54. Belov, 60. S. Kosticyn - 20. Daugavinš, 38. Karsums.

Traktor Čeľabinsk - Atlant Mytišči 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Góly: 16. A. Kosticyn, 44. Kuznecov, 53. Popov, 60. Kontiola - 21. Koľcov, 23. Lemťugov

Barys Astana - Spartak Moskva 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Góly: 8. Krasnoslobodcev, 9. Starčenko, 26. Poliščuk, 35. Litvinenko, 39. Upper - 51. Kuzmin

Avtomobilist Jekaterinburg - SKA Petrohrad 5:6 (2:3, 2:2, 1:1)
Góly: 5. Straka, 8. Piroš, 32., 35. Simakov, 45. ŠPIRKO - 10., 21. Tichonov, 17. Kovaľčuk, 20. Tarasenko, 37. Klimenko, 48. Mortensson

Metallurg Magnitogorsk - Lokomotiv Jaroslavľ 2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1) po samostatných nájazdoch
Góly: 4. Hodgman, 36. Platonov - 42., 58. Averin, rozhodujúci samostatný nájazd Apaľkov.

Dinamo Moskva - Metallurg Novokuzneck 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Góly: 7. Babenko, 29. Šafigulin, 37. Mosaljov - 55. Žafjarov, 59. Bumagin.

Viťaz Čechov - Donbass Doneck 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 22. Babčuk (OBŠUT)

Neftechimik Nižnekamsk - CSKA Moskva pp 4:5 (4:1, 0:2, 0:1 - 0:1)
Góly: 6. Polygalov, 8. Mamašev, 16. Subotin, 17. Koukal - 12., 58. Radulov, 32. Grigorenko, 33. Kvaša, 65. Grabovskij.

AK Bars Kazaň - Lev Praha 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 26. Pesonen, 34. Kapanen, 60. Kornejev, 60. Abdulin - 14. CHÁRA, 55. Klepiš.

• Zdroj: TASR, youtube