Hudáček zariadil výhru Slovana v Jekaterinburgu, shutout Janusa

Hudáček bránený Špirkom, sleduje ich TabačekHudáček bránený Špirkom, sleduje ich Tabaček Zdroj: hc-avto.ru

JEKATERINBURG - Hokejisti Slovana Bratislava zakončili druhú sériu zápasov v KHL na klziskách súperov v Jekaterinburgu. Po prehrách v Magnitgorosku (2:3) a Čeľjabinsku (1:3) nastúpili na duel proti tamojšiemu Avtomobilistu a po najtesnejšom triumfe 1:0 si pripísali do tabuľky ďalšie tri body, takže ich majú na konte už 20.

O osude zápasu rozhodol v 27. minúte Libor Hudáček v presilovej hre. Perfektný výkon predviedol brankár Jaroslav Janus a pripísal si druhé čisté konto v sezóne, keď zlikvidoval všetkých 13 striel. Zaujal aj jeho americký rival Chris Holt, ktorý zneškodnil 36 pokusov.

Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v nedeľu 7. októbra od 17:00 na domácom ľade proti úradujúcemu víťazovi súťaže. Do Bratislavy zavíta Dinamo Moskva s Dominikom Graňákom či Alexandrom Ovečkinom.

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 27. Hudáček (Tabaček). Strely 13:37. Rozhodcovia: Belov, Odinš - Pavlov, Maťusa, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3000 divákov

Avtomobilist: Holt - Sokolov, Mezei, Gusev, Sazonov, Stepanov, Makarov, Menšikov - Špirko, Simakov, Žmakin - Pronin, Malychin, J. Straka - A. Strelcov, V. Strelcov, Gimatov - Bulatov, Ustjancev, Zavaruchin

Slovan: Janus - Švarný, Boumedienne, Štajnoch, Ďatelinka, Tabaček, Sigalet, Luža - Šatan, Bližňák, Vondrka - Bartovič, Kukumberg, Dravecký - Hudáček, Lipiansky, Miklík - Daňo, Šťastný, Ölvecký - Mikúš

Rostislav Čada pre sport-express.ru: "Mimoriadne dôležité bolo streliť prvý gól a to sa nám podarilo. Zo začiatku sme boli lepším tímom, ale domáci hru vyrovnali. Oba tímy dostali šancu hrať dvojnásobnú presilovú hru, ale ani jedna strana to nevyžila, čo považujem za nedostatok. V tretej tretine sme hrali vyslovene takticky, ukázali sme bojovného ducha a odvážame si cenné tri body. Jekaterinburg má kvalitný tím a verím, že sa to časom prejaví aj na výsledkoch."

ONLINE KOMENTÁR:

- 60. min: Záverečný nápor vyrovnanie nepriniesol, Slovan víťazí v Jekaterinburgu najtesnejším výsledkom 1:0, keď tri body zariadil Hudáček.

- 60. min: Oddychový čas domácich, brankár Holt odchádza na striedačku.

- 58. min: Trojica Slovanistov sa vyrútila na Holta, ale v koncovke si nerozumeli.

- 57. min: Jekaterinburg robí veľa chýb pri rozohrávke, nedokáže sa vôbec dostať do nebezpečnej akcie.

- 56. min: Zvýšiť vedenie sa pokúšal Miklík, Holt si s jeho strelou poradil.

- 54. min: Šanca Sazonova, následne sa ešte snažil Makarov. Vzápätí rýchly brejk Slovana, ale puk sa dostal mimo hraciu plochu.

- 52. min: Pracovníci to zvládli pomerne rýchlo, nehralo sa asi 5 minút.

- 52. min: Je po presilovke, ale teraz sa niekoľko minút nebude hrať. Rozbilo sa jedno z plexiskiel pri bránke domácich, keď ho zasiahol korčuľou jeden z hráčov hostí.

- 51. min: Slovan sa výborne bráni, domáci sa nedostávajú do žiadnej šance.

- 51. min: Už sa hrá 4 na 5, Mezeiova strela vedľa bránky.

- 50. min: 19-sekundové oslabenie o dvoch hráčov, Šatan podržal hokejku Žmakina.

- 49. min: Strela Simakova skončila vo výstroji Janusa.

- 48. min: Bližňák vylúčený za držanie.

- 47. min: Švarný pri streleckej chuti, Holt stále na svojom mieste.

- 46. min: Malychinova strela, Janus vyrazil puk do žrde.

- 45. min: Daňo obišiel Makarova, Holt jeho pokus vyrazil.

- 44. min: Straka prenikol cez dvoch obrancov až pred Janusa, ten jeho snahu ukončil.

- 43. min: Slovan obstreľoval Holta z každej pozície, Avtomobilist sa ubránil.

- 41. min: Hneď ôsma sekunda priniesla vylúčenie Sokolova za sekanie.

-----

- 40. min: Posledná akcia tretiny v réžii domácich, ale Gusev minul. Po štyridsiatich minútach je stav zápasu 0:1. Pomer striel na bránu je jednoznačný 6:27.

- 39. min: V podobnej akcii na opačnom konci Vondrka, takisto iba nad bránku.

- 38. min: Makarov mieril nad, Slovan pre istotu vyhodil cez všetky čiary.

- 37. min: Daňo bránený obrancom zakončil jednou rukou, Holt chytá.

- 36. min: Strelcov sa snažil o vyrovnanie, Gimatov mu chcel pomôcť, ale tu končí ich snaha.

- 35. min: Žmakin dvakrát pohrozil v útočnej tretine, Janus si poradil.

- 34. min: Ďatelinka pálil od modrej, odrazený puk chceli domáci využiť na protiútok, ale neúspešne.

- 33. min: Aktívna hra Slovana pokračuje, Bližňák strieľa od pravého kruhu na vhadzovanie.

- 32. min: Nahodenie Štajnocha, Holt radšej podržal puk.

- 31. min: Veľmi nepresný pokus Mezeia od modrej čiary.

- 30. min: Rovnako pochodil aj Kukumberg, ešte predtým sa na druhej strane nepresadil Gusev.

- 29. min: Daňo prenikol cez obrancov až pred Holta, ten ho vychytal.

- 28. min: Domáci sa snažia o rýchlu odpoveď, šancu likviduje Janus.

- 27. min: Tak predsa sa Slovan dočkal, v presilovke sa presadil Hudáček po asistencii Tabačeka - 0:1!

- 27. min: Jekaterinburg sa v prvej minúte s prehľadom ubránil.

- 26. min: Stepanov ďalším vylúčeným hráčom, Slovan nevyužil 5 na 3, takže to môže skúsiť opäť 5 na 4.

- 26. min: Šatanov pokus vyrazil Holt k Švarnému, jeho dorážku už gólman nechtiac zrazil na tribúnu.

- 25. min: Štajnoch stratil na modrej puk, Sokolov sa dostal do nájazdu, ale stihol ho zastaviť Šatan a zasiahol aj Janus.

- 24. min: O pár sekúnd neskôr ho dopĺňa Branislav Mezei za držanie. Slovan má 99-sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

- 24. min: Je tu presilová hra pre nováčika KHL, Sazonov dostal 2 minúty za faul kolenom. Navyše sa pri faule zranil a trest si za neho odsedí Ustjancev.

- 23. min: Od štartu druhej tretiny je puk na hokejkách Slovana, chýba však dôraz vo finálnej fáze.

-----

- 20. min: Slovan prežil aj toto oslabenie bez gólovej ujmy. Prvá tretina skončila. Strely na bránku 3:8.

- 19. min: Sokolov sa už chystal na strelu z prvej, ale puk mi preskočil pred hokejkou.

- 18. min: Vylúčenie Šťastného, 2 minúty za podrazenie.

- 18. min: Strelcov v ideálnej pozícii, ale Janusa neprekonal.

- 17. min: Slovanisti si presne vymieňali prihrávky, až kým ich úmysel neprečítal Špirko. Presilovka skončila.

- 15. min: Sigalet predviedol tvrdú strelu od modrej čiary, Straka vzápätí vyrazil do protiútoku, ale už nemal dosť síl.

- 15. min: Po návrate Makarova na ľad si jeho vyhriate miesto na trestnej lavici skúsi Vasilij Strelcov za hru so zdvihnutou hokejkou.

- 14. min: Vondrka je pri chuti a hýri aktivitou. Holt mal s jeho pokusom prácu, ale pomohla mu obrana, ktorá vyhodila puk cez všetky čiary.

- 13. min: Prvé vylúčenie na opačnej strane, sekanie Makarova.

- 12. min: Hostia udržali čisté konto aj v druhom oslabení.

- 10. min: Hneď po vhadzovaní sa domáci usadili pred Janusom, kombinácia Sokolova so Simakovom skončila v jeho lapačke. Podobne naprázdno vyšiel aj Gusev.

- 10. min: Tabaček fauloval Žmakina, Slovan bude hrať opäť v oslabení.

- 9. min: Rýchly protiútok Šatana po zlej rozohrávke, americký gólman nemal väčší problém.

- 8. min: Šťastný nahodil puk smerom na Holta, nikto ho však netečoval a brankár ho podržal.

- 7. min: Belasí sa ubránili, hrajú v plnom počte.

- 6. min: Prvý náznak šance Avtomobilistu, Žmakinovu strelu zblokovala obrana.

- 5. min: Slovan sa usadil v útočnom pásme, Dravecký ďalším strelcom na gólmana domácich. Prichádza však faul Boumedienneho na Malychina, 2 minúty za držanie.

- 5. min: Vondrka šikovne prenikol z ľavej strany, Holta preveril z veľkého uhla, ale jeho vyrážačka bola na mieste.

- 4. min: Dlhý úsek bez prerušenia, ale ani jeden tím nedokázal vystreliť na bránku.

- 1. min: Slovan v prvej útočnej akcii, Sazonov zablokoval pokus Bartoviča.

- Tréner Slovana Rostislav Čada spravil po dvoch prehrách menšie korektúry v zostave. Šatan sa presunul do prvého útoku a jeho miesto medzi Lipianskym a Hudáčkom zaujal Miklík. Dravecký sa posunul do druhej formácie ku Bartovičovi a Kukumbergovi.

- Jekaterinburg nebodoval v predchádzajúcich piatoch zápasoch.

- Dres ruského klubu oblieka aj dvojica Slovákov. Číslo 11 má na drese Rastislav Špirko, 24 nosí Branislav Mezei. Obaja patria k lídrom tímu trénera Andreja Šajanova, Mezei je najproduktívnejší obranca a zároveň hráč klubu (3 góly, 3 asistencie), Špirko zatiaľ strelil 2 góly a na ďalšie 2 prihral.

- Slovan je po jedenástich zápasoch na 8. mieste Západnej konferencie so ziskom 17 bodov a skóre 31:27. Jekaterinburg figuruje na poslednom mieste Východnej konferencie s deviatimi bodmi (17:31)

- Vitajte pri online komentári zo zápasu Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava.

• Zdroj: športky, ts, youtube