Mountfield rozhodol o výhre nad Skalicou už v 1. tretine

Martin Šúrek a Lukáš VartovníkMartin Šúrek a Lukáš Vartovník Zdroj: TASR

MARTIN - Súboj šiesteho a štvrtého mužstva tabuľky priniesol v prvom dejstve celkom zaujimavý hokej. V úvode prepásli Záhoraci 79-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. V najväčšej šanci bol Bakoš, ale zboku prestrelil. Aj v 7. min mali domáci šťastie, keď Kudrna spálil vyloženú šancu.

Potom sa o slovo prihlásili aj Martinčania a hra sa vyrovnala. Vedúci gól mohli streliť hostia, ale Bakoš stroskotal na brankárovi Šurekovi a rovnako skončil o minútu neskôr aj domáci Markovič, ktorý neprekonal pozorného skalického Kotvana. Bez gólu sa skončilo aj pekné sólo Fadrného v 16. min. Záverečné minúty prvej tretiny patrili domácim, ktorí gólmi potrestali vylúčenia Tršku a Višňovského. Úvodný gól zápasu strelil v 18. min Tupý a o dve minúty Vartovník zvýšil na 2:0.

V 22. min mohol pridať tretí gól Martina Markovič, keď sa dostal sám pred bránku, ale brankár Kotvan hostí podržal. Aj v ďalších minútach mysleli obe mužstvá na útok, často ohrozovali súperovu bránku, ale brankári sa už nenechali prekonať. V 34. min mohli hostia znížiť, počas presilovky spustili na Šureka kanonádu striel, ale ten aj za pomoci spoluhráčov odolal.

V 41. min korčuloval Bakoš sám na Šureka, ale ten si s jeho strelou poradil. Hostia výrazne pridali, chvíľami mali veľkú prevahu, ale domáci si zásluhou skvelého Šureka i veľkej bojovnosti všetkých hráčov udržiavali vedenie. Strelci hostí, Kutálek v 49. a Bartánus v 53. min stroskotali na domácom gólmanovi a Skaličania vyšli naprázdno aj pri druhej presilovke 5:3, ktorá trvala 90 sekúnd. V 56. min však Bartánus predsa len znížil. Záver však zvládli lepšie domáci. Skaličania 47 sekúnd pred koncom tretej tretiny odvolali brankára, stratil však puk a Markovič gólom do prázdnej bránky rozhodol.

MHC Mountfield - HK 36 Skalica 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 18. Tupý, 19. Vartovník (Petruška), 60. Markovič (Mikušovič) - 56. M. Bartánus (A. Kudrna, R. Školiak). Rozhodovali: Orolín - Gajan, Tornay, vylúčení: 7:7,  presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedania: od 21. nastúpili Murček, Dírer (obaja Martin), 1800 divákov.

Martin: Šúrek - A. Novotný, M. Danko, R. Pukalovič, Tupý, Zukal, Perniš, Majer - T. Petruška, M. Beran, Vartovník - Markovič, M. Hollý, Mikušovič - M. Jonák, Horský, Fadrný - Murček, Dírer, Hús - Slávik

Skalica: Kotvan - Trška, L. Kozák, Barák, Gábriš, Jaborník, Vyrúbalík, Srnec - M. Bartánus, R. Školiak, M. Bakoš - Kutálek, Stieler, Klejna - T. Višňovský, A. Kudrna, Preisinger - J. Jurík, Holovič, R. Konečný

Ján Galamboš, asistent trénera MHC: "Do zápasu sme nevstúpili práve najlepšie. Povedali sme si, že budeme korčuľovať, zodpovedne brániť a vyhýbať sa oslabeniam. Súper mal hneď na začiatku výhodu presilovky 5:3. So šťastím sme to ubránili aj zásluhou brankára Šureka. Naopak, po pekných akciách sme využili dve presilovky. V tretej tretine sme sa obávali o výsledok, naše mužstvo to však zvládlo. Dobré bolo, že kontaktný gól Skalice prišiel neskôr. Chlapci bojovali, diváci to ocenili, fantastický bol opäť brankár Šurek."

Peter Oremus, tréner Skalice: "Stretnutie veľmi ovplyvnila prvá tretina, kde sme mali veľa vylúčených. A potom aj realizácia presilových hier a využívanie šancí, z ktorých sme vyťažili len jeden gól. Po troch víťazstvách tak prišla prehra, ktorá nás samozrejme mrzí. Tak ako sa nám proti Nitre strelecky darilo a dali sme 8 gólov, dnes sme boli úspešní len raz a to rozhodlo o výsledku."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv