Arsenal otočil na pôde Montpellieru, triumf Schalke v Grécku

Gervinho dáva druhý gól Londýnčanov  Gervinho dáva druhý gól Londýnčanov Zdroj: uefa.com

BRATISLAVA - V B-skupine Ligy majstrov si cenný triumf 2:1 na úvod pripísal Arsenal na pôde Montpellieru. Domáci sa síce ujali vedenia, ale Podolski a Gervinho ešte v prvom polčase v priebehu dvoch minút otočili skóre.

"Mám veľkú radosť, že som sa opäť zapísal do listiny strelcov. Využil som skvelý pas Girouda. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre, v druhom sme však poľavili a domáci nás zatlačili- Dôležité však je, že si do Londýna odvážame tri body," povedal Podolski.

Schalke uspelo v Pireuse s Olympiakosom 2:1 a to ešte Huntelaar zahodil pokutový kop.

B-skupina:

Montpellier HSC - Arsenal Londýn 1:2 (1:2)
Góly: 9. Belhanda (z 11m) - 16. Podolski, 18. Gervinho. Rozhodca: Carballo (Šp.)

Montpellier: Jourdren - Bocaly, Yanga-Mbiwa, Hilton, Bedimo - Estrada (78. E. Herrera), Saihi - Mounier (68. Ait-Fana), Belhanda, Cabella - S. Camara (78. Stambouli)

Arsenal Londýn: Mannone - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - A. Diaby, M. Arteta - Gervinho, S. Cazorla (90. Coquelin), Podolski (90. T. Walcott) - Giroud (76. A. Ramsey)

Olympiakos Pireus - FC Schalke 04 1:2 (0:1)
Góly: 58. Abdoun - 41. Höwedes, 59. Huntelaar. Rozhodca: Borbalan (Šp.)

Olympiakos: Megyeri - Torossidis, Contreras, Manolas, Holebas - Maniatis, Modesto (69. Greco) - P. Machado, D. Fuster (58. A. Ibagaza), Abdoun (69. K. Mitroglou) - Djebbour

Schalke: Unnerstall - Höwedes, K. Papadopoulos, Matip, Ch. Fuchs - Neustädter, J. Jones (90.+ Höger), Barnetta (79. I. Afellay), Holtby - J. Farfán (90.+ Draxler), Huntelaar

• Zdroj: SITA, TASR, trilulilu.ro