Jarstein si hnev kvôli chybe so Slovinskom filtroval na médiách

Rune JarsteinRune Jarstein Zdroj: internet

OSLO - Brankár nórskej reprezentácie Rune Jarstein zareagoval podráždene na otázku novinára tykajúceho sa jeho výkonu v utorňajšom kvalifikačnom stretnutí proti Slovinsku (2:1).

Jarstein ukončil predčasne pozápasový rozhovor pre nórsku televíziu TV2, keď sa ho redaktor opýtal, či si je vedomý chyby pri góle Slovinska. Gólman sa vzápätí odkráčal a zahodil technické zariadenie.

Jarstein zrejme nevychladol ani v stredu, keď sa vyhrážal fotografovi fyzickým útokom. Fotograf ho zachytil pri východe z hotela v Oslo, kde sa reprezentačný tím zdržiava.

Jarstein pri priamom kope Slovinska v prvom polčase vyrazil loptu len pred seba a po následnej dorážke Šulera sa Slovinsko ujalo vedenia. Domáci vyrovnali v 26. minúte Henriksenom a o víťazstve rozhodol vo štvrtej minúte nadstaveného času z pokutového kopu John Arne Riise.

"Nemal som záujem o rozhovor ani o fotografovanie a dal som to jasne najavo. Keď ma napriek tomu fotili, bral som to ako provokáciu. Je mi ľúto, ak moje slová niekto pochopil ako vyhrážanie. Za moje správanie sa ospravedlňujem," uviedol Jarstein a k svojmu televíznemu výstupu dodal: "Zdalo sa mi, že rozhovor sa uberal zlým smerom."

• Zdroj: TASR, SITA, youtube