VIDEO Triumf Bayernu na pôde nováčika, Guédé prihral na gól

Gólová radosť MníchovčanovGólová radosť Mníchovčanov Zdroj: SITA

MNÍCHOV - V 1. kole jubilejného 50. ročníka nemeckej Bundesligy zvíťazil jeden z kandidátov na titul Bayern Mníchov na ihrisku nováčika súťaže Greuther Fürth 3:0.

V zápase SC Freiburg - Mainz sa domáci ujali vedenia v 49. min, keď po prihrávke slovenského legionára Karima Guédého otvoril skóre zápasu Max Kruse. Hostia však po 16 minútach odpovedali, keď nariadený pokutový kop premenil Andreas Iwanschitz a stanovil skóre zápasu na 1:1.

Cenné tri body si z ihriska Hamburgu odváža 1. FC Norimberg, ktorý po presnom zásahu Balitscha zvíťazil 1:0. Róbert Mak sa na ihrisko dostal ako striedajúci hráč až v 89. minúte zápasu.

Nováčik z Frankfurtu otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci duel s Leverkusenom, keď Lanig v 82. minúte rozhodol o cennom víťazstve domácich 2:1.

Nešťastne začal nový ročník Stuttgart. V domácom súboji s Wolfsburgom nedal Ibiševič v 88. minúte penaltu a o dve minúty neskôr zaznamenal hosťujúci Dost rozhodujúci gól.

Borussia Mönchengladbach - Hoffenheim 2:1 (1:0)
Góly: 33. Hanke, 80. Arango - 66. Firmino, 52.000 divákov

Freiburg - Mainz 1:1 (0:0)
Góly: 49. Kruse - 65. (z pok. kopu) Ivanschitz, 22.000 divákov /Guédé (Freiburg) hral do 72. min - Zabavník (Mainz) bol na lavičke náhradníkov/

FC Augsburg - Fortuna Düsseldorf 0:2 (0:0)
Góly: 68., 79. Schahin, 30.400 divákov

Hamburger SV - 1. FC Norimberg 0:1 (0:0)
Gól: 68. Balitsch, 53.000 divákov