V Cincinnati titul pre Federera, Djokovič dostal kanára

Roger FedererRoger Federer Zdroj: SITA

CINCINNATI - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal víťazom na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Western & Southern Open v americkom Cincinnati v Ohiu (dotácia 2 825 280 USD, tvrdý povrch Deco Turf II). Nasadená i svetová jednotka zdolala vo finále Srba Novaka Djokoviča suverénnym spôsobom za 81 minút 6:0, 7:6 (7).

Na tomto podujatí Federer prekonal Djokoviča aj v zápase o trofej v roku 2009 (vtedy 6:1, 7:5). Teraz v bilancii zo vzájomných súbojov zvýšil na 16:12.

V historickom poradí podľa titulov z "tisícovej" úrovne sa Federer zásluhou 21. úspechu dotiahol na prvé miesto k Španielovi Rafaelovi Nadalovi.

V Cincinnati má na konte už 5 celkovým víťazstiev (2005, 2007, 2009, 2010, 2012), na hlavnej profesionálnej úrovni dovedna 76. singlových titulov.

Federer v súboji s Djokovičom nečelil ani jednému brejkbalu a v zápase sa naopak zaskvel ôsmimi esami a 28 víťaznými údermi. "Bolo to dlhé leto. Prechod z trávy na tvrdý povrch nie je jednoduchou záležitosťou, podmienky sú však rovnaké pre každého. Som veľmi rád, že som zvládol tento ťažký zápas. Bol to pre mňa skvelý týždeň," netajil radosť wimbledonský šampión a strieborný medailista z OH v Londýne.

Menej dôvodov na spokojnosť už mal Djokovič, ktorému nevyšiel predovšetkým prvý set. V ňom mu Federer uštedril v priebehu 23 minút "kanára". "Predviedol som príšerný prvý set, súper výborne podával a pri mojom podaní ma dokázal zatlačiť. Urobil som veľa dvojchýb a jednoducho nenašiel svoj rytmus. V druhom sete sa to zlepšilo, ten bol myslím celkom vyrovnaný. Svoje šance som nevyužil, Roger si preto výhru zaslúžil," priznal Djokovič.

Roger Federer (Švaj.-1) - Novak Djokovič (Srb.-2) 6:0, 7:6 (7)