VIDEO Ibrahimovič zachránil remízu PSG proti Lorientu

Zlatan Ibrahimovič sa v PSG uviedol dvomi gólmiZlatan Ibrahimovič sa v PSG uviedol dvomi gólmi Zdroj: SITA

PARÍŽ - Ambiciózny Paríž St. Germain s takmer nevyčerpateľným rozpočtom a novými hviezdnymi posilami v 1. kole League 1 2012/2013 iba remizoval na domácej pôde s Lorientom 2:2.

V Parku Princov navyše už do polčasu prehrával 0:2 a aspoň bod musel zachraňovať švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič. Ten sa najprv presadil v 64. minúte a aspoň bod pre Parížanov vydoloval až v poslednej minúte z pokutového kopu.

"Bol to pre mňa fantastický debut. Cítim sa dobre, hoci ešte nie som stopercentne pripravený. S mužstvom trénujem len desať dní, ešte potrebujem nejaký čas. Ani to mi však nezabránilo streliť dva góly," vyhlásil Ibrahimovič, najdrahšia akvizícia v rámci predsezónnych nákupov parížskeho veľkoklubu v celkovej výške 185 miliónov dolárov.

Najviac gólov padlo v súboji Evian - Bordeaux, kde sa po výhre 3:2 tešili hostia a rovnaký výsledok videli diváci v Sochaux, ktorý podľahol Bastii.

Evian Thonon Gaillar - Bordeaux 2:3 (1:2)
Góly: 17. Wass, 90. Khalifa - 11. Obraniak, 14. Gouffran, 52. Saivet

Nancy - Brest 1:0 (0:0)
Gól: 90. Mollo

Nice - Ajaccio 0:1 (0:1)
Gól: 11. Eduardo, ČK: 46. Mostefa (Ajaccio)

Paríž Saint-Germain - Lorient 2:2 (0:2)
Góly: 64. a 90. Ibrahimovič (druhý z pok. kopu) - 4. Maxwell (vlastný), 45. Aliadiere, ČK: 88. Bourillon (Lorient)

Rennes - Lyon 0:1 (0:1)
Gól: 16. Gourcuff, ČK: 29. Kembo-Ekoko (Rennes)

Sochaux - Bastia 2:3 (1:0)
Góly: 13. Privat, 89. Doubai - 74. a 83. Maoulida, 59. Modeste

Saint-Etienne - Lille 1:2 (0:0)
Góly: 74. Hamouma - 58. Chedjou, 90. Pedretti

Troyes - Valenciennes 0:1 (0:1)
Gól: 34. Rincón (vlastný)