Kórejčanka Hwang Kyung-seon zlatá v kategórii do 67 kg

Hwang Kyung-seonHwang Kyung-seon Zdroj: SITA

LONDÝN - Kórejčanka Hwang Kyung-seon získala na OH v Londýne zlatú medailu v taekwonde v kategórii do 67 kg, keď si v piatkovom finále poradila s tureckou reprezentantkou Nur Tatarovou 12:5.

Pre dvadsaťšesťročnú Hwang je to už tretia olympijská medaila - v roku 2004 v Aténach sa tešila z bronzu, pred štyrmi rokmi v Pekingu vyhrala zlato. Bronz získali Helena Frommová z Nemecka a Paige McPhersonová z USA.

Víťazom mužskej hmotnostnej kategórie do 80 kg v taekwonde sa stal Argentínčan Sebastián Eduardo Crismanich, ktorý vo finálovom zápase zdolal Španiela Nicolasa Garcíu Hemmeho 1:0 na body. Bronzové medaily získali Brit Lutalo Muhammad a Talian Mauro Sarmiento.

ŽENY - Kategória do 67 kg:
Finále:
Kchjung Son-hwang (Kór. rep.) - Nur Tatarová (Tur.) 12:5

Zápasy o 3. miesto:
Paige McPhersonová (USA) - Franka Aničová (Slovin.) 8:3, Carmen Martonová (Aus.) - Helena Frommová (Nem.) 8:6

Konečné poradie: 1. Kchjung Son-hwang (Kór. rep.), 2. Nur Tatarová (Tur.), 3. Paige McPhersonová (USA) a Carmen Martonová (Aus.), 5. Franka Aničová (Slovin.) a Helena Frommová (Nem.), 7. Ruth Gbagbiová (Pobr. Sl.) a Andrea St. Bernadrová (Gren.)

MUŽI - Kategória do 80 kg:

Finále:
Sebastián Eduardo Crismanich (Arg.) - Nicolas García Hemme (Šp.) 1:0

Lutalo Muhammad (V. Brit.) - Arman Jeremjan (Arm.) 9:3, Mauro Sarmiento (Tal.) - Ahmad Nesar Bahawi (Afg.) 4:0

Konečné poradie: 1. Sebastián Eduardo Crismanich (Arg.), 2. Nicolas García Hemme (Šp.), 3. Lutalo Muhammad (V. Brit.) a Mauro Sarmiento (Tal.), 5. Arman Jeremjan (Arm.) a Ahmad Nesar Bahawi (Afg.), 7. Yousef Karami (Irán) a Vaughn Scott (N. Zél.)

• Zdroj: TASR, SITA