VIDEO V šlágri Slovan remizoval so Žilinou, Weiss skončil

Filip Šebo a Ognadon Serge AkakpoFilip Šebo a Ognadon Serge Akakpo Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava remizovali v nedeľňajšom zápase 3. kola Corgoň ligy s MŠK Žilina 1:1. V šlágri kola poslal "belasých" do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu Filip Šebo, po zmene strán sa o vyrovnanie postaral Róbert Pich.

Duel na Pasienkoch, v ktorom sa stretli dvaja neúspešní účastníci druhého predkola Európskej ligy, začal vo vlažnom tempe. Na navlhnutom teréne sa oba tímy snažili o kombinačný futbal, dianie sa však odvíjalo predovšetkým v blízkosti stredového kruhu. V 17. minúte sa vrútil do šance Pich, no jeho zakončenie z vnútra šestnástky zblokovala domáca obrana. Prvú priamu strelu na bránu videlo 1528 divákov až v 26. minúte, keď Dúbravkovu pozornosť otestoval zo strednej vzdialenosti Grendel. Zahrmieť mohlo o štyri minúty neskôr na druhej strane, Guima však po Pauschekovom zaváhaní tesne minul bránu. V 33. minúte sa po centri z ľavej strany pokúsil o nožničky Šebo, ale pri svojom akrobatickom pokuse minul loptu. V závere polčasu predviedli "belasí" peknú akciu po osi Grendel - Milinkovič, no bez gólového efektu. Domáci sa napokon dočkali v nadstavenom čase, keď po skrumáži pred žilinskou svätyňou dopravil loptu do siete Šebo - 1:0.

Ani po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Gól do šatne síce "šošonov" nakopol k väčšej aktivite, ale šancí nepribudlo. V 51. minúte sa ocitol v nádejnej pozícii Pich, Bagayoko mu však sklzom stihol vypichnúť loptu. Rovnaký hráč našiel po hodine hry pekným centrom Peltiera, ktorého hlavičke chýbali centimetre. Hostia sa dočkali vyrovnania v 64. minúte po tom, čo Pich z hranice šestnástky nádherne napálil loptu z prvej priamo do vinkla Putnockého brány - 1:1. Žilinský útočník bol pri chuti a v 71. minúte mal na kopačke druhý gól, keď sa pohral so súperovou obranou, no s jeho nedôraznou strelou si Putnocký poradil. Deväť minút pred koncom Akakpo fauloval prenikajúceho Šeba, za čo mu hlavný rozhodca Vnuk ukázal červenú kartu. Oslabená Žilina remízu bez väčších problémov ustrážila a mužstvá sa tak rozišli zmierlivou remízou 1:1.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 1:1 (1:0)
Gól: 45.+1 Šebo - 64. Pich. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Grendel, Kopúnek, Milinkovič - Piaček, Pečovský, ČK: 81. Akakpo (Žilina), 1528 divákov.

Slovan Bratislava: Putnocký - Bagayoko, Gorosito, Pauschek, Lukšík - Kopúnek - Grendel (76. Kolčák), Milinkovič, Hlohovský (67. Halenár) - Šebo, Peltier (80. Szarka)

MŠK Žilina: Dúbravka - Mabouka, Piaček, Akakpo, Angelovič - Pečovský - Majtán (87. Leitner), Barčík (90.+2 Gergel), Paur (73. Šulek), Pich - Guima

Vladimír Weiss, tréner Slovana: "Šance boli na jednej i druhej strane. Žilina hrala dobre, s iným rozostavením, s čím sme sa nedokázali vyrovnať. Zápas so Žilinou bol mojim posledným na lavičke Slovana. Končím ako tréner. Chcel som dať Slovanu viac než aké sú výsledky. Mrzí ma to, stále som presvedčený, že mužstvo je dobré. Asi som chcel od hráčov viac než na čo majú, rovnako tak od klubu. Majiteľovi ďakujem za šancu, to je moje posledné slovo."

Frans Adelaar, tréner Žiliny: "Myslím si, že naše mužstvo odohralo dobrý zápas, prezentovali sme sa kvalitnou organizáciou hry. V prvom polčase sme si vytvorili tri dobré šance, no v závere sme inkasovali. Po zmene strán sa nám podarilo vyrovnať Myslím si, že sme boli lepší a zaslúžili si viac než jeden bod."

• Zdroj: TASR, huste.tv