Hantuchová v 2. kole v Eastbourne nestačila na Paszekovú

Daniela HantuchováDaniela Hantuchová Zdroj: SITA

EASTBOURN - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová prehrala v zápase osemfinálového 2. kola na turnaji WTA Aegon International v anglickom Eastbourne (Premier, dotácia 637 000 USD, tráva) s Rakúšankou Tamirou Paszekovou, 59. vo svetovom rebríčku, v ich druhom vzájomnom dueli za 115 minút 4:6, 6:3, 1:6.

Hantuchová, 24. v renkingu, stratila servis na 1:2 a do konca úvodného setu nemala na returne ani len šancu na rebrejk. V druhej časti unikla na 3:0 a náskok si už udržala. V treťom dejstve znížila na 1:3, to však napokon bolo z jej strany všetko.

Slovenka debutovala v Eastbourne už v sezóne 2002. V roku 2004 bola vo finále, v ktorom nestačila na Rusku Svetlanu Kuznecovovú, vlani nedohrala semifinále proti Češke Petre Kvitovej.

Teraz ešte má šancu vo štvorhre, v ktorej s Číňankou Ťie Čeng postúpila do štvrťfinále.

Tamira Paszeková (Rak.) - Daniela Hantuchová (SR-8) 6:4, 3:6, 6:1