VIDEO Miami už vo finále vedie 3:1, 43 bodov Westbrooka

Russell Westbrook Russell Westbrook Zdroj: SITA

MIAMI - Basketbalisti Miami Heat nezaváhali ani vo štvrtom finálovom zápase NBA a po víťazstve nad Oklahoma City Thunder 104:98 už vedú v sérii 3:1.

V piatom zápase v noci zo štvrtka na piatok tak už budú môcť definitívne rozhodnúť finále vo svoj prospech.

Domácich znova ťahal LeBron James, ktorý zaznamenal 26 bodov. V záverečnej štvrtine sa však zranil na ľavej nohe a hoci ešte tri minúty pred koncom dal trojku, zápas nedohral. Zdatne mu sekundovali Dwyane Wade a Mario Chalmers, ktorí zaznamenali po 25 bodov. V tíme hostí strelecky zažiaril Russell Westbrook so 43 bodmi, Kevin Durant pridal 28.

"Do ďalšieho zápasu dáme všetko. Niet času na výhovorky. Musíme naplno využiť našu šancu," tvrdí Dwyane Wade.

"Nie sme sklamaní, také veci sa jednoducho stávajú. Russell hral fantastický zápas, celému tímu sa darilo. No v kľúčových okamihoch nám nevyšlo niekoľko akcií. Preto sme prehrali," priznal tréner Oklahomy Scott Brooks.

Miami - Oklahoma 104:98 (19:33, 27:16, 33:26, 25:23) - stav série 3:1
Zostava a body Miami: Chalmers 25, Wade 25, Battier 4, L. James 26 /12 asistencií/, Bosh 13 (Cole 8, James Jones 3, M. Miller a Haslem)
Zostava a body Oklahomy: Westbrook 43, Sefolosha 5, Durant 28, Ibaka 4, Perkins 4 (Harden 8 /10 doskokov/, N. Collison 6, Fisher)
TH: 18/25 - 15/16, fauly: 18 - 20, trojky: 10 - 3, streľba z hry: 48,1 % - 48,8 %, doskoky: 48 - 43, asistencie: 19 - 13, získané lopty: 8 - 6, stratené lopty: 9 - 11, bloky: 2 - 2.

• Zdroj: TASR, SITA, youtube