Kvitová začala sezónu na tráve prehrou s Makarovovou

Petra KvitováPetra Kvitová Zdroj: lta.org.uk

EASTBOURNE - Wimbledonskej víťazke Petre Kvitove nevyšiel vstup do trávnatej časti sezóny. Štvrtá tenistka svetového rebríčka na turnaji v Eastbourne prehrala hneď v prvom kole s Ruskou Jekaterinou Makarovovou po setoch 5:7, 4:6 a vôbec sa jej nevydarila generálka na obhajobu grandslamového titulu.

Kvitová viedla v prvom sete 4:2 a 30:0, ale potom ju zrazili nevynútené chyby, ktorých urobila za celý zápas 36. Po stratenom prvom sete prehrávala v druhom už 2:5, znížila na 4:5, ale potom si piatykrát v stretnutí prehrala podanie.

Makarovová potvrdila, že na tráve vie hrať. V minulom týždni došla do semifinále v Birminghame a svoj jediný turnajový titul získala moskovská rodáčka a v súčasnosti 48. hráčka sveta práve v Eastbourne v roku 2010.

Kvitová nezopakovala v Eastbourne vlaňajší postup do finále, v ktorom prehrala s Francúzkou Marion Bartoliovou.

"Bol to prvý zápas na tráve, veľa som od neho nečakala. Nie je to ideálna príprava na Wimbledon, ale mám pred sebou ešte niekoľko dní, aby som sa dala dokopy a bola pripravená. Musím tvrdo pracovať, aby som zlepšila svoju hru," povedala Kvitová.

Dnes mala Kvitová prvýkrát na sebe nový model topánok, na ktorých má na päte napísané svoje meno Petra a na boku číslo 11 ako spomienku na minuloročný titul, ale šťastie jej nepriniesli.

Jekaterina Makarovová (Rus.) - Petra Kvitová (2-ČR) 7:5, 6:4