Finále turnaja v Košiciach ovládol Slovinec Bedene

Aljaž BedeneAljaž Bedene Zdroj: internet

KOŠICE - Slovinský tenista Aljaž Bedene (22) nasadený ako štvrtý zvíťazil vo finále na 10. ročníku turnaja ATP Challenger Tour Košice Open v Košiciach nad nemeckým obhajcom titulu Simon Greulom za 104 minút 7:6 (1), 6:2.

Odnáša si 4300 eur a 80 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 129. priečke. Zdolanému patrí 2500 eur a 48 bodov.

Greul v úvode prvého setu získal výhodu brejku a viedol 3:1. Slovinec však dokázal odpovedať a set doviedol do tajbrejku, v ktorom jednoznačne dominoval. Druhý set bol v réžii Bedeneho, ktorý vzal výhodu podania svoju súperovi dva razy a mohol sa tešiť z víťazstva 2:0 na sety.

Aljaž Bedene sa v tejto sezóne radoval na challengerovej úrovni už aj v Casablance a Barlette, celkovo má na konte štyri takéto singlové trofeje.

Finále štvorhry sa stalo korisťou tretieho nasadeného poľského páru Tomasz Bednarek, Mateusz Kowalczyk, ktorí si vo finále poradili s bieloruskou dvojicou Uladzimir Ignatik, Andrej Vasilevski v troch setoch 6:2, 5:7, 14:12.

Aljaž Bedene (Slovin.-4) - Simon Greul (Nem.) 7:6 (1), 6:2

štvorhra:
Tomasz Bednarek, Mateusz Kowalczyk (obaja 3-Poľ.) - Uladzimir Ignatik, Andrej Vasilevski (obaja 4-Biel.) 6:2, 5:7, 14:12

• Zdroj: SITA, TASR