VIDEO Miami po dramatickom závere vyrovnalo sériu

Chris BoshChris Bosh Zdroj: SITA

OKLAHOMA CITY - Basketbalisti Miami Heat vyrovnali stav finálovej série NBA s Oklahoma City na 1:1, keď v druhom finále uspeli na palubovke súpera 100:96. Hostia ani raz neprehrávali. Tretie stretnutie je na programe v nedeľu o 20.00 h východoamerického času (pondelok 2.00 SELČ) v Miami.

Stretnutie bolo tradične súbojom dvoch hviezdych strelcov, domáceho Kevina Duranta a hosťujúceho LeBrona Jamesa. Obaja zaznamenali zhodne po 32 bodov, Durant, najlepší strelec základnej časti, sa strelecky začal presadzovať až v druhom polčase, v ktorom dosiahol 26 bodov. Russel Westbrook mu konkuroval s 27 bodmi. Ďalšia hviezda Heat Dwayne Wade pridala 24 bodov, Chris Bosh zasa 16 bodov a 15 doskokov.

"Chris bol senzačný. To, čím nám dnes pomohol, potrebujeme od neho znova a znova," uviedol kouč Miami Erik Spoelstra. "Na doskakovanie sme kládli veľký dôraz. Chcel som priložiť ruku k dielu, byť agresívnejší a pomôcť v obrane práve v tomto stretnutí," poznamenal Bosh.

Necelé dve minúty pred koncom domáci znížili na 91:94 a 37,5 s pred záverečnou sirénou bolo 96:98. James následne nepremenil trojkový pokus a následne znemožnil presne zakončiť akciu Durantovi. O tomto jeho zákroku sa bude ešte dlho diskutovať. Hráči Heat sa dostali do útoku, prišiel faul a dve úspešné Jamesove šestky.

32 bodov Kevina Duranta vyšlo navnivoč. "Nemôžeme v úvode domáceho duelu zaostávať 2:18. Musíme zostať pozitívni a pokračovať v práci," uvedomuje si líder Thunder.

Oklahoma City - Miami 96:100 (43:55)
Najviac bodov: Durant 32, Westbrook 27, Harden 21 - James 32, Wade 24, Battier 17

• Zdroj: SITA, TASR, youtube