Buffonov komentár: Dvaja zranení sú lepší, ako jeden mŕtvy

| Diskusia
Pošlite nám tip
Buffon
Buffon

RÍM - Do pozornosti médií a vyšetrovateľov sa dostal vďaka kontroverzným vyjadreniam ohľadne korupcie vo futbale ďalší taliansky reprezentant. Je ním hviezdny brankár Juventusu Turín Gianluigi Buffon, ktorý je spoločne s Petrom Čechom z Chelsea považovaný za vôbec najlepšieho gólmana planéty.

Slovenskú reprezentáciu čaká do štartu majstrovstiev sveta 8 prípravných stretnutí, pričom niektoré budú sprevádzané špecifickými udalosťami. Dva zápasy proti Rusku v Jaroslavli sa žiaľ budú niesť v smutnejšom duchu kvôli spomienke na obete leteckej tragédie, ale nasledujúce súboje by už mali mať veselší a slávnostnejší charakter. 

"Zápas v Prahe (18. apríl) bude venovaný 40. výročiu MS 1972, na ktorých Československo získalo zlaté medaily. Obe mužstvá nastúpia v prvej tretine v dobových dresoch, v zostávajúcich dvoch už v bežných. Bratislavský zápas (20. apríl) bude zase venovaný Paľovi Demitrovi, ktorý bude pred stretnutím uvedený do Siene slávy slovenského hokeja. Náš tím odohrá zápas v pamätných dresoch, špeciálne vyrobených pre túto príležitosť," povedal prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček.

Šampionátovou generálkou pre Vůjtekov tím bude turnaj Škoda Cup v Bratislave, kde odohrá zápasy proti výberom Nórska (27. apríla) a Nemecka (28. apríla). V rámci turnaja chystá SZĽH slávnosť k 10. výročiu zisku k MS 2002, na ktorých Slovensko získalo dosiaľ jedinú zlatú medailu v ére samostatnosti.

"Pozveme všetkých hráčov a členov realizačného tímu, ktorí sa zaslúžili o tento veľký úspech. Absolvujú spoločný obed a následne už v zrenovovanej Sieni slávy aj autogramiádu. Tí, ktorí budú môcť prísť, vyjdú na ľad a v špeciálnom oblečení pozdravia divákov. Samotný zápas si už pozrú zo Sky Lounge," dodal Nemeček.

"Zlatá partia" z MS 2002


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA