VIDEO Poliaci si v príprave tesne poradili s Lotyšskom

Kamil Grosicki, Aleksandrs Cauna a Oskars KlavaKamil Grosicki, Aleksandrs Cauna a Oskars Klava Zdroj: SITA

KLAGENFURT - Poľskí futbalisti porazili Lotyšsko 1:0 gólom Artura Sobiecha z 81. minúty. Stretnutie v Klagenfurte bolo odohrané ako príprava na majstrovstvá Európy, kde sa Poliaci v základnej skupine stretnú aj s Českom.

Tréner Poľska Franciszek Smuda ešte nenasadil hviezdnu trojicu z Dortmundu Lukasza Piszczeka, Jakuba Blaszczykowského a Roberta Lewandowského. V bránke dostal prednosť pred gólmanom Arsenalu Wojciechom Szczesným jeho klubový náhradník Lukasz Fabiański.

Poľsko však aj tak bolo po väčšinu zápasu lepším tímom. Lotyši zahrozili len v úvode, kedy Rudnevsa vychytal Fabiański. Potom už ale útočili hlavne spoluorganizátori majstrovstiev Európy. Lenže sa im nedarilo prekonať brankára Dorosevsa, Wasilewski na konci prvej polovice trafil žrď.

Trápenie s koncovkou pokračovalo aj po zmene strán a Mutusczcyk z veľmi dobrej pozície po centri Grosického hlavičkoval vedľa. Až deväť minút pred koncom vyslobodil Poľsko striedajúci útočník Sobiech. Strelec Hannoveru si naskočil na center aktívneho Grosického a hlavou rozhodol.

Poľsko sa pred štartom šampionátu ešte stretne 26. mája so Slovenskom a 2. júna s Andorrou .

Poľsko - Lotyšsko 1:0 (0:0) - hralo sa v Klagenfurte (Rak.)
Gól: 81. Sobiech

Poľsko: Fabianski - Boenisch (72. Wawrzyniak), Wasilewski, Jodlowiec (64. Kaminski), Wojtkowiak - Polanski, Murawski, Mierzejewski (46. Kucharczyk), Grosicki, Wolski (46. Matuszczyk) - Brožek (57. Sobiech)

• Zdroj: TASR, ČTK, dailymotion.com