Česko v tretej tretine rozhodlo o triumfe nad Lotýšskom

Víťazná radosť ČechovVíťazná radosť Čechov Zdroj: SITA

ŠTOKHOLM - Českí hokejoví reprezentanti zvíťazili v zápase B-skupiny na majstrovstvách sveta v Štokholme nad Lotyšskom 3:1. Víťazný gól duelu zaznamenal v 51. minúte český veterán Petr Nedvěd.

Vo švédskej metropole sa hral vyrovnaný hokej takmer vo všetkých ukazovateľoch s výnimkou vhadzovania, ale túto prevahu nedokázali Česi výraznejšie využiť. Na oboch stranách dominovala poctivá defenzíva a tak prvý gól sa zrodil až v 24. minúte. Keninš poslal spoza bránky nezištnú prihrávku a Berzinš na dvakrát aj s trochou šťastia upratal puk do bránky - 0:1. Česi odpovedali o päť minút neskôr pri hre 4 na 4, keď využili prečíslenie. Nakládal vystrelil Masalskis vyrazil iba k Michálkovi a ten si s prehľadom dorážkou po zemi otvoril gólový účet na šampionáte - 1:1. Českí reprezentanti však zlomili definitívne odpor súpera až v poslednej časti hry. V 51. minúte si na Němcovu kolmicu počíhal na modrej čiare Nedvěd a skúsený veterán blafákom oklamal Masalskisa - 2:1. O štyri minúty neskôr skóroval počas presilovej hry strelou spoza obrancu Plekanec a bolo rozhodnuté - 3:1.

Česko - Lotyšsko 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 29. Michálek (Plekanec, Nakládal), 51. Nedvěd (Němec), 54. Plekanec - 24. Berzinš (Keninš). Rozhodcovia: Bulanov (Rus.), Kurmann (Švaj.) - Dedioulia (Biel.), Morrison (USA), vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0.

Česko: Kovář - Blaťák, Nakládal, Němec, Čáslava, Mojžíš, Krajíček - Michálek, Plekanec, Frolík - Krejčí, Tenkrát, Průcha - Koukal, Hemský, Nedvěd - Novotný, Kašpar, Petružálek - Vondrka

Lotyšsko: Masalskis - Galvinš, Redlihs K., Bartulis, Cibulskis, Sotnieks, Pujacs, Lavinš, Andersons - Sprukts, Redlihs M., Indrašis - Daugavinš, Širokovs, Cipulis - Keninš, Berzinš, Meija - Saulietis, Stals, Jass

• Zdroj: športky, TASR