Bertensová získala v marockom Fése prvý turnajový titul

Kiki BertensováKiki Bertensová Zdroj: internet

FÉS - Holandská tenistka Kiki Bertensová (20) dokráčala z kvalifikácie napokon až za trofejou na turnaji WTA Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem v marockom Fése. 149. hráčka svetového rebríčka zvíťazila vo finále nad takisto nenasadenou Španielkou Laurou Pousovou-Tiovou, 110. v renkingu, za 78 minút 7:5, 6:0.

V bilancii zo vzájomných duelov vyrovnala na 2:2. Obe si teraz premiérovo zahrali o trofej na hlavnej profesionálnej úrovni, na ktorej Španielka v sezóne 2012 pred príchodom do Fésu uspela len v jedinom stretnutí a Holanďanka celkovo čakala na svoj prvý zápasový triumf pod hlavičkou Tenisovej asociácie. Držiteľka ocenenia Nováčik roka WTA 2011 Bertensová sa v novom rebríčku ocitla v Top 100, predznamenala WTA.

Kiki Bertensová (Hol.) - Laura Pousová-Tiová (Šp.) 7:5, 6:0

Česká tenistka Petra Cetkovská a Ruska Alexandra Panovová sa stali víťazkami štvorhry. Vo finále si poradili s takisto nenasadenými Rumunkami Irinou-Cameliou Begovou a Alexandrou Cadantovou za 127 minút 3:6, 7:6 (5), 11:9.

Petra Cetkovská, Alexandra Panovová (ČR/Rus.) - Irina-Camelia Begová, Alexandra Cadantová (Rum.) 3:6, 7:6 (5), 11:9