Košice to chcú ukončiť v Bratislave, Slovan verí v obrat

Košickí hokejistiKošickí hokejisti Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti HC Košice môžu už v stredu na ľade Slovana Bratislava získať siedmy majstrovský titul v histórii samostatnosti. Dôležitý krok k obhajobe prvenstva urobili oceliari v domácom piatom finálovom súboji, keď zdolali belasých 2:1 po predĺžení a v sérii vedú 3:2.

Bratislavčania pritom na horúcom košickom ľade viedli už od 6. min, keď skóre duelu otvoril Ján Lipiansky. Za domácich vyrovnal v druhej tretine kapitán Zálešák a rovnaký hráč ukončil duel 89 sekúnd pred koncom predĺženia.

Celý zápas sa hralo z jednej strany na druhú. Nastrelili sme nejaké žŕdky. Verili sme si. Aj pred predĺžením sme si povedali, že musím ísť za tým a šťastie sa k nám prikloní. Dopadlo to dobre,“ tešil sa po zápase rodák zo Skalice, pre ktorého to boli prvé body v tohtosezónnom finále.

Okrem dvoch gólov dostal Zálešák aj desaťminútový trest za nešportové správanie, keď sa nechal vyprovokovať Liborom Hudáčkom. „Bola to naťahovačka pred bránkou. Musím si na to dávať pozor. Dostať desaťminútový trest vo finále play-off, to sa nemôže stávať,“ povedal skúsený útočník.

Sklamaný vyšiel po stretnutí zo šatne gólman Slovana Branislav Konrád, ktorý vo finálovej sérii v piatich dueloch inkasoval iba dvanásťkrát. „Zatiaľ mi to tam padá viac ako Hylákovi. Verím, že doma sa k nám trochu viac prikloní šťastie a dáme viac gólov. V sobotu v Košiciach to potom bude boj,“ poznamenal Nitran, ktorý je v Slovane od roku 2008.

Bol to vyrovnaný zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Už to vyzeral, že sa pôjde na nájazdy, ale napokon sme dostali gól. V ofenzíve nám dnes šťastena nepriala, ale vzadu sme mali šťastia dosť,“ povedal Konrád, ktorému v pondelok niekoľkokrát pomohla konštrukcia bránky.

Bolo to až päťkrát, tak trošku mi ešte žŕdky zvonia v ušiach,“ priznal Konrád a doplnil: „Prehra je prehra. Musíme ísť ďalej a bojovať. Iné nám nezostáva. Ideme domov s tým, že si vynútime ďalší duel v Košiciach. Oceliari budú pozorne brániť a pokúšať sa o brejky, my budeme chcieť dať viac gólov ako oni.

Omnoho spokojnejší bol jeho náprotivok Alexandr Hylák, ktorý zatiaľ vo finále inkasoval desať gólov, v piatom súboji iba jeden. „Toto víťazstvo nám určite dodá silu a tešíme sa do Bratislavy. Veríme, že domov prinesieme titul. U súpera sme vo finále odohrali dobré zápasy. Keď tam budeme hrať ako dnes, máme veľkú šancu získať tam titul,“ povedal po súboji rodák z Pardubíc, ktorý do Košíc prišiel pred touto sezónou z druholigového Chomutova.

Košice sa môžu stať prvým tímom v histórii slovenskej extraligy, ktorý v pozícii hosťujúceho klubu získa titul na ľade Slovana. Doteraz sa to ešte žiadnemu mužstvu nepodarilo. „Prečo by sme nemohli byť prví?“ poznamenal s úsmevom.

"Bolo to vyrovnané stretnutie, po ktorom sme smutní. Mali sme veľa šancí, ale nepremenili sme ich, nedali rozhodujúci gól a duel sme nedotiahli do víťazného konca. Séria sa vracia do Bratislavy a my musíme doma vyhrať, aby sme ešte prišli do Košíc. Košice boli dnes šťastnejšie," skonštatoval tréner Slovana Jan Neliba.