VIDEO Liverpool do finále FA Cupu, rozhodol Carroll

Andy Carrol a Martin Škrtel sa tešia z víťazného góluAndy Carrol a Martin Škrtel sa tešia z víťazného gólu Zdroj: SITA

LONDÝN - Prvým finalistom anglického FA Cupu sa stali futbalisti FC Liverpool, ktorí v derby vo Wembley s mestským rivalom Evertonom vyhrali 2:1. V drese "The Reds" odohral celý zápas aj slovenský stopér Martin Škrtel, ktorý dostal žltú kartu. Brankár Evertonu Ján Mucha nefiguroval ani na zápasovej súpiske.

Vo finále sa Liverpool stretne s úspešnejším z dvojice Tottenham - Chelsea.

Zverenci trénera Kennyho Dalglisha prehrávali po prvom dejstve 0:1, keď Everton dostal do vedenia v 24. minúte Nikica Jelavič. V druhom polčase ale vyrovnal v 62. minúte Luis Suarez a v 87. minúte hlavou rozhodol Andy Carroll. Liverpool už v tejto sezóne vyhral aj Ligový pohár (Carling Cup), čím si zabezpečil účasť v Európskej lige UEFA 2012/2013.

FC Liverpool - FC Everton 2:1 (0:1)
Góly: 62. L. Suárez, 87. Carroll - 24. Jelavič
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas a v 59. min dostal žltú kartu, Ján Mucha (Everton) nebol na zápasovej súpiske

• Zdroj: SITA, youtube