VIDEO Košice do finále, so Zvolenom nestratili ani zápas

Zvolenčania gratulujú Košičanom k postupu do fináleZvolenčania gratulujú Košičanom k postupu do finále Zdroj: SITA

ZVOLEN - Vo štvrtom zápase semifinále play off hokejovej extraligy zvíťazil obhajca titulu HC Košice na zvolenskom ľade 5:3 a s celkovým pomerom 4:0 na zápasy sa stal prvým finalistom. Žiaden zázrak sa vo štvrtom zápase semifinále nezrodil, žiaden elixír na podlomené zdravie mužstvo HKM Zvolen nenašlo, a tak Košičania bez problémov, na polovičný plyn domaľovali záverečnú bodku v jednoznačnej sérii.

Aj scenár im vyhovoval, aby nikto nebol na pochybnostiam, už deväť sekúnd po úvodnom buly otvoril z prvého útoku Dravecký skóre po pohotovej strele a aj ten malý elán domácich ešte viac primrazil. V 2. min Tabaček rozozvučal hornú žŕdku, v 11. min sa takýto kúsok podaril aj domácemu Urgasovi, podstatné však bolo, že po prvej tretine už viedli hostia 3:0. V 13. min zabudla zvolenská obrana na Draveckého pred bránkou, v 19-tej zasa pridal ďalší gól Zálešák a skóre hrozivo zasvietilo. Viróza podlomila nohy až 14-tim zvolenským hráčom, diery zaplátali juniori a na ľade sa skúsenosť neustále prejavovala.

Každý jeden útok či strela domácich si zaslúžila pochvalu a keď v 28. min Méry na druhý pokus využil hrúbku Košičanov a zblízka prekonal Hyláka v bránke, ozval sa zaslúžený potlesk. V tom čase už držali karty so všetkými tromfami pevne v rukách Košičania a mohli si dovoliť aj takýto kiks,, v 25. min zakončil Bartoš akciu s Kristekom a Zálešákom na štvrtý gól a piaty, svoj tretí, pridal Dravecký  po klasickom prečíslení v 35. min.

Na začiatku tretej tretiny využili domáci štvorminútový trest Tabačka expresne rýchlo, pred bránkou sa po nahrávke od Brabenca presadil Pokovič a hneď bolo na lavičke Zvolena veselšie. Ak by v 45. min Slovák potrestal chybu pri rozohrávke, určite by dostali ešte väčší vietor do plachiet. Trpezlivo si však počkal na ďalšiu možnosť, v 48. min po perfektne zvládnutej presilovku delovkou pod žŕdku vykresal nádej. Prebudili sa aj diváci, no viac už zo svojich hráčov nevytlačili, aj keď si zahrali 30-sekundovú power play, pri ktorej sekundu pred koncom mal na hokejke gól Lukáš Jurík.

HKM Zvolen - HC Košice 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)
Góly: 28. Méry (Brabenec), 41. Pokovič (Brabenec, Čurilla), 48. Slovák (Čurilla, Brabenec) - 1. Dravecký (Haščák), 13. Dravecký (Haščák, Martin Chovan), 19. Zálešák (Tabaček, Homer), 25. Bartoš (Kristek, Zálešák), 35. Dravecký (Homer, Pašek). Rozhodcovia Baluška, J. Konc - J. Tvrdoň, Valach, vylúčení 4:3, presilovky 2:1, v oslabení 0:0, zmeny: 40. Trenčan za zraneného Škrečka (Zvolen), 3130 divákov. Konečný stav série 0:4 (4:7, 2:6, 1:6, 3:5).

Zvolen: Škrečko (39. Trenčan) - Pokovič, Jindra, Hraško, Juraško, Vantroba, Pač, Tóth - Ihnaťo, Brabenec, Čurilla - Marek Slovák, Jurík, Síkela - Méry, P. Fekiač, Huňady - Urgas, Buda, V. Fekiač

Košice: Hylák - Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - Dravecký, Haščák, Pašek - Zálešák, Kristek, Bartoš - Miklík, Gron, Jenčík - Spilar, Hvila, Mlynarovič

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Gratulujem súperovi k postupu do finále, verím, že u nich nenastane taká situácia v zdravotnom stave, ako u nás. Čo sa týka tohto zápasu, súper mal impozantný nástup, po prvej tretine za stavu 0:3 sa už ťažko dvíhala morálka mužstva. To, čo nám v celej sérii chýbalo, sme videli v tretej tretine, keď mužstvo strelilo gól, tak aj hralo a morálka išla hore. V niektorých situáciách sme hrali aj vabank, chceli sme skorigovať nepriaznivý stav, našťastie sme neinkasovali. Chcem napriek tomu poďakovať hráčom za výkon, pretože súper bol jednoznačne nad naše sily."

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): "Odohrali sme dobrý zápas. Aj keď nás mrzí záver v tretej tretine, v ktorej sme inkasovali dva góly. Cieľ sme však splnili, dostali sme sa do finále a chlapcom musím poďakovať za dobrú bojovnosť a za to, že všetko, čo sme si povedali, aj splnili. Patrí im preto moja vďaka."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv