VIDEO Gáborík s Meszárošom asistovali, Halák nedochytal

Jaroslav Halák duel nedochytalJaroslav Halák duel nedochytal Zdroj: internet

NEW YORK - NHL mala v noci na piatok na programe desať zápasov. V poradí 18. asistenciu v sezóne zaznamenal útočník Marián Gáborík pri víťazstve New Yorku Rangers nad Tampou Bay 4:3 po predĺžení.

Rovnako bod za asistenciu si do štatistík pripísal obranca Andrej Meszároš, ktorého Philadelphia triumfovala nad Torontom 4:3.

Nevydarený zápas má za sebou brankár St. Louis Jaroslav Halák, ktorý na ľade New Jersey inkasoval z 12 striel tri góly a v polovici stretnutia musel prenechať svoje miesto Brianovi Elliottovi. Ten si udržal čisté konto a hostí napokon priviedol k triumfu 4:3 po samostatných nájazdoch.

Po dvojzápasovej absencii, spôsobenej zranením, sa do zostavy New Yorku Islanders vrátil zadák Milan Jurčina. V domácom zápase s Montrealom odohral takmer 20 minút a na súperovho gólmana vyslal štyri strely, z víťazstva sa však nakoniec tešili hostia po výsledku 2:4.

Bodovo naprázdno vyšiel útočník Tomáš Kopecký, jeho Florida si poradila s Los Angeles 3:1.

Udalosťou večera bol gól Scotta Gomeza. Hráč Montrealu Canadiens, ktorý má ročný príjem 7,5 milióna dolárov, ukončil po 369 dňoch strelecké suchoty. Naposledy skóroval 5. februára 2011 proti NY Rangers. Negatívnu sériu prerušil paradoxne proti ďalšiemu klubu z New Yorku, keď v tretej tretine na ľade Islanders zvyšoval na 3:0. Montreal napokon triumfoval 4:2.

Philadelphia - Toronto 4:3 /za domácich Meszároš 0+1/

New Jersey - St. Louis 3:4 pp a sn /Halák chytal do 30. minúty, z 12 striel inkasoval 3 góly/

Phoenix - Calgary 2:1 pp

NY Islanders - Montreal 2:4

Minnesota - Vancouver 2:5

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com