VIDEO Padol divácky rekord ligy, Slovan rozbil Poprad

Melicherčík zasahujeMelicherčík zasahuje Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Utorňajšiu dohrávku 19. kola medzi Slovanom Bratislava a HK AutoFinance Poprad sledovalo na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu 10 046 divákov. Ide o prvú desaťtisícovú návštevu v histórii najvyššej slovenskej súťaže. Bratislavská Slovnaft aréna je s desaťtisícovým hľadiskom najväčším slovenským štadiónom a po jej odovzdaní do užívania bolo len otázkou času, kedy sa budú prepisovať extraligové divácke rekordy.

Najvyššie návštevy v Bratislave na extraligovom hokeji v ére samostatnosti po roku 1993 registrovali pred rekonštrukciou ZŠ Ondreja Nepelu, keď na viaceré zápasy bolo vypredané hľadisko pre 8025 divákov. Extraligový divácky rekord držala doteraz rovnako bratislavská Slovnaft aréna, novembrový duel medzi Slovanom a Košicami sledovalo 8982 divákov.

Popradčania v úvodnom dejstve úspešne narúšali rozohrávku súpera v strednom pásme a sami boli oveľa nebezpečnejší ako Slovan. Už v 4. min nepremenili svoje šance Kuľha s Krotákom, v následnej presilovke trikrát neuspel aktívny Vaic. V 10. min mohol poslať domácich do vedenia Preisinger, ale jeho bekhend kryl Melicherčík. Poprad sa dočkal až v poslednej minúte I. tretiny, keď v presilovke dorazil puk za bezmocného Konráda fínsky útočník Koskinen - 0:1.

Do druhého dejstva nastúpil Slovan ako vymenený a hostia viditeľne zaostávali. V 22. min vyrovnal na 1:1 Šatan, keď usmernil puk do odkrytej bránky Popradu. Domáce tribúny potešil v 28. min M. Bartánus, keď spomedzi kruhov prestrelil gólmana súpera. V 36. min Slovan strelil až dva góly, keď najprv po vynikajúcej Šatanovej prihrávke D. Skokan iba nastavil hokejku a následne skúsený Lipiansky bekhendom pomedzi nohy Melicherčíka upravil na 4:1.

V záverečnom dejstve si "belasí" bez problémov nielen udržali náskok, ale ho aj zvýšili. V 48. min v presilovke prestrelil Melicherčíka obranca Frühauf a o minútu neskôr sa do listiny strelcov zapísal Švarný. Siedmy a zároveň posledný gól Slovana dosiahol pred rekordnou návštevou v 53. min Bulík po prieniku do útočného pásma po ľavej strane. Poprad v závere v presilovke o dvoch korčuliarov skorigoval na konečných 7:2, gól dosiahol Rapáč.

HC Slovan Bratislava - HK AutoFinance Poprad 7:2 (0:1, 4:0, 3:1)
Góly: 22. Šatan (Lipiansky, L. Hudáček), 28. M. Bartánus (M. Bakoš, Dobroň), 36. D. Skokan (Šatan, M. Bartánus), 36. Lipiansky (M. Bakoš, M. Bartánus), 48. P. Frühauf, 49. Švarný (L. Hudáček, Lipiansky), 53. Bulík (D. Buc, I. Ďatelinka) - 20. Koskinen (Vandas, Rapáč), 60. Rapáč (P. Svitana)
Vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - M. Novák, Brath, 10 046 divákov

Slovan: Konrád - Dobroň, L. Bohunický, Štajnoch, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, L. Kozák - D. Buc, Preisinger, D. Skokan - Šatan, Lipiansky, L. Hudáček - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - A. Kudrna, M. Sloboda

Poprad: Melicherčík - D. Brejčák, R. Suchý, A. Novotný, Kovačevič, M. Šterbák, Fabian, D. Kramár - Vandas, Koskinen, Kuľha - A. Kroták, Kmiť, Vaic - P. Svitana, Hult, Rapáč - Škovira, Kraft, Gellerstedt

Štefan Mikeš (tréner Slovana): "Začali sme málo uvoľnene, tak to vyzeralo na ľade a Poprad dominoval. Bol to mimoriadny zápas, súpermi aj kulisou. V prvej prestávke sa to zlomilo, mali sme hru pod kontrolou, ukázali sme čo vieme a zaslúžene zvíťazili."

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Začali sme až nezvykle dobre, aktivita bola na našich hokejkách a Slovan sme v prvom dejstve prakticky do ničoho nepustili. Potom sme sa akoby uspokojili a urobili množstvo chýb, ktoré sme si vyčerpali asi na dva zápasy. Slovan sa naštartoval a potom dominoval.“

Miroslav Šatan, kapitán Slovana: "Prvá tretina z našej strany nebola dobrá, viac sme bránili než útočili. V prestávke sme si čo to povedali a od druhej tretiny sme zlepšili hru. V tretej sa už zápas len dohrával. Išli nám presilovky aj oslabenia, čo bolo veľmi dôležité. Atmosféra bola výborná a na konci sme sa divákom poďakovali, že vytvorili rekord. Sme naozaj radi, že takto vyzeral ligový zápas."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv