Plzeň prehrala s Příbramom, Čišovský korigoval

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: fcslovacko.cz

PRAHA - Futbalisti 1. FC Slovácko vyhrali v zápase 15. kola českej futbalovej ligy na ihrisku Viktorie Žižkov 1:0, keď si čisté konto udržal slovenský gólman Miroslav Filipko.

Úradujúci majster Viktoria Plzeň nečakane prehral na pôde 1. FK Příbram 1:2, keď jediný gól hostí zaznamenal slovenský obranca Marián Čišovský. V Příbrami už v drese Viktorie chýbal český reprezentant Václav Pilař, ktorý s klubom odmietol podpísať nový kontrakt a dohodol sa na prestupe s bundesligovým Wolfsburgom.

Příbram - Plzeň 2:1 (1:0)
Góly: 36. Pleško, 52. Wágner - 74. ČIŠOVSKÝ
Jakub Rondzik nehral, Milan Jurdík nefiguroval v zápise o stretnutí, Róbert Valenta (všetci traja Příbram) nastúpil v 64. min, Marián Čišovský odohral celý duel a v 74. min strelil jediný gól hostí, Marek Bakoš absolvoval celé stretnutie, Michal Ďuriš hral do 61. min a Patrik Hrošovský (všetci štyria Plzeň) nefiguroval v zápise o stretnutí

Sigma Olomouc - Hradec Králové 0:2 (0:0)
Góly: 54. a 70 J. Zelený

Mladá Boleslav - České Budějovice 3:1 (2:0)
Góly: 14. Chramosta, 45. a 84. Zahustel - 54. Pecka, ČK: 69. P. Novák (České Budějovice)
Jaroslav Machovec hral do 25. minúty, Miloš Brezinský absolvoval celý duel, Rastislav Bakala (všetci České Budějovice) nefiguroval v zápise o stretnutí

Viktoria Žižkov - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)
Gól: 6. D. Pavelka
Igor Súkeník (Žižkov) hral do 76. minúty, Miroslav Filipko, Tomáš Košút odohrali celý duel a Miroslav Poliaček (všetci Slovácko) nastúpil v 89. minúte

Teplice - Bohemians 1905 2:0 (1:0)
Góly: 30. Vuch, 67. Kerič
Matej Siva (Teplice) hral od 81. minúty a Martin Cseh (Bohemians) nefiguroval na zápasovej súpiske

• Zdroj: TASR, SITA