VIDEO Neapol nestačil na Bayern, Citizens suverénne

Thomas Mueller a Juan ZunigaThomas Mueller a Juan Zuniga Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Bayern Mníchov po jednoznačnom priebehu v prvom polčase zvíťazil nad SSC Neapol napokon len tesne 3:2, pričom všetky góly domácich dal Mario Gomez. Nemecký kanonier tak zaznamenal tretí hetrik v sezóne, pričom vyrovnal v skupinovej fáze päťgólový účet najlepšieho strelca Lionela Messiho z Barcelony.

Gomezov hetrik za jeden polčas bol vôbec prvým v LM od sezóny 2009/2010, kedy sa Argentínčan Messi trafil trikrát do siete Arsenalu Londýn. Navyše, Gomez zaznamenal 13 presných zásahov v posledných 11 dueloch klubovej súťaži číslo jeden.

Lenže po zmene strán ubrali zverenci Juppa Heynckesa nohu z plynu a nakoniec z toho bola dráma. Taliansky tím, ktorý v úlohe kapitána viedol Slovák Marek Hamšík, zaznamenal prvý gól ešte v závere prvého polčasu po štandardnej situácii, kedy do siete hlavičkoval obranca Federico Fernandez. Taliansky zadák, ktorý nastúpil namiesto Paola Cannavara, sa presadil gólovou hlavičkou aj v 79. minúte, keď využil ďalšiu "štandardku". Futbalisti Bayernu však už dôležité tri body ustrážili a na štadióne Allianze Arena vyhrali deviaty súťažný duel v rade pri skóre 36:2. Naopak, zverenci Waltera Mazzarriho si skomplikovali situáciu a v tabuľke klesli na tretiu priečku.

Zaváhanie tímu spod Vezuvu využili futbalisti Manchestru City, ktorí po víťazstve nad Villarrealom 3:0 poskočili v A-skupine na postupové druhé miesto. Dva góly hostí dal na štadióne El Madrigal Yaya Toure. Naopak, "žltá ponorka" pokračuje v rozpačitej sezóne, klesá v tabuľke španielskej ligy a bez bodu je zatiaľ v skupinovej fáze LM.

"Uvedomujeme si, že v Lige majstrov sa môže stať čokoľvek, my však zatiaľ postupujeme touto súťažou podľa našich predstáv. Vždy je však čo zlepšovať," nechal sa počuť kouč lídra najvyššej anglickej súťaže Roberto Mancini. Jeho zverenci dosiahli siedme víťazstvo v rade.

Bayern Mníchov - SSC Neapol 3:2 (3:1)
Góly: 17., 23. a 42. Gomez - 45.a 79. Fernandez, ČK: 77. Badstuber - 70. Zuniga.
/M. Hamšík za hostí v úlohe kapitána celý zápas/

Mníchov: Neuer - Lahm, D. van Buyten, Badstuber, J. Boateng - Schweinsteiger (53. Tymoščuk), Luiz Gustavo - T. Müller, Kroos, Ribéry (80. Alaba) - M. Gómez

Napoli: De Sanctis - Campagnaro, F. Fernández, Aronica (44. A. Dossena) - Zuniga, Inler, Džemaili (84. G. Pandev), Maggio - Lavezzi, Hamšík, Cavani

FC Villarreal - Manchester City 0:3 (0:2)
Góly: 30. a 71. Y. Toure, 45.+3 Balotelli (11 m)

Villareal: Diego López - Gaspar Pérez, Musacchio, G. Rodríguez, Catala - Marchena, Wakaso Mubarak (76. Bordas), Valero, De Guzman (76. Ángel López) - Hernán Pérez (84. Joan Oriol), José Luis Moreno Baroso

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Savič, Clichy - Yaya Touré (74. S. Agüero), N. de Jong - David Silva (65. A. Johnson), Nasri, J. Milner - Balotelli (82. A. Kolarov)