VIDEO Neapol remizoval s Bayernom, City spasil Agüero

Badstuber a Lahm proti HamšíkoviBadstuber a Lahm proti Hamšíkovi Zdroj: SITA

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol v zostave aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom remizovali v zápase 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov s Bayernom Mníchov 1:1. Vďaka vyrovnávajúcemu gólu ukončili hráči spod Vezuvu sériu brankára bavorského tímu Manuela Neuera, ktorý inkasoval po 12 súťažných zápasoch respektíve dlhých 1147 minútach.

Na štadióne Svätého Pavla v Neapole už v 2. minúte poslal z pravej strany center pred šestnástku Boateng, nabiehajúcu Kroos si loptu pohotovo stlmil, a s prehľadom ju umiestnil vedľa gólmana De Sanctisa - 0:1. Futbalisti SSC sa dlho nevedeli presadiť. V 39. minúte však do šestnástky z pravej strany vnikol Maggio, ktorý prízemnou prihrávkou hľadal Hamšíka, ale loptu si nešťastne do vlastnej brány tečoval obranca Badstuber - 1:1. Klub z bavorskej metropoly tak inkasoval prvý raz od 7. augusta, kedy prehral 0:1 v úvodnom bundesligovom kole s Borussiou Mönchegladbach. Krátko po zmene strán rozhodca Benquerenca z Portugalska odpískal prísnu penaltu po ruke Cannavara. Lenže Gomezov nevydarený pokus De Sanctis kryl a tak sa mužstvá rozišli s deľbou bodov.

V druhom stretnutí A-skupiny mali blízko k prvému bodu hráči Villarrealu, ktorí však napokon prehrali 1:2 na ihrisku Manchestru City. Líder anglickej Premier League prehrával od 4. minúty, keď sa presadil Cani. Vyrovnanie obstaral vlastný zásah Marchenu a víťazný gól si zapísal do štatistiky v nadstavenom čase Argentíčan Agüero.

SSC Neapol (Tal.) - Bayern Mníchov (Nem.) 1:1 (1:1)
Góly: 39. Badstuber (vlastný) - 2. Kroos, rozhodoval: Benquerença (Portug.)

Neapol: De Sanctis - Campagnaro, P. Cannavaro, Aronica - Maggio, Gargano, Inler (89. M. Santana), Zuniga - HAMŠÍK (90. G. Mascara), Cavani (80. Džemaili), Lavezzi

Bayern: Neuer - J. Boateng, Van Buyten, Badstuber, Lahm - Tymoščuk, Schweinsteiger - T. Müller, Kroos, Ribéry (90. Alaba) - M. Gómez (90. Luiz Gustavo)

Manchester City (Angl.) - Villarreal (Šp.) 2:1 (1:1)
Góly: 43. Marchena (vlastný), 90. S. Agüero - 4. Cani, rozhodoval: Královec (ČR)

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Lescott, A. Kolarov - K. Touré, N. De Jong (62. S. Agüero) - A. Johnson (40. G. Barry), David Silva, Nasri (80. J. Milner) - Džeko

Villarreal: Diego López - Zapata, Marchena, G. Rodríguez, Catala - Valero, Bruno Soriano - Cani (82. Gaspar Pérez), De Guzman (88. Gullón), Hernán Pérez (80. Wakaso) - Rossi

• Zdroj: SITA, TASR, footyroom.com