Slavia ukončila gólové suchoty, Plzeň remizovala

Brankár Čech a ČišovskýBrankár Čech a Čišovský Zdroj: SITA

PRAHA - Slavia Praha zdolala v nedeľnom stretnutí 9. kola najvyššej českej futbalovej ligy Olomouc tesne 1:0. Gólové suchoty tímu z hlavného mesta krajiny ukončil po dlhých 388 minútach bieloruský obranca Vitalij Trubila. V bránke Slavie odchytal celé stretnutie slovenský gólman Kamil Čontofalský.

Stretnutie bolo zároveň posledným pre domáceho trénera Michala Petrouša. Na pozápasovej tlačovej konferencii oznámil generálny riaditeľ Miroslav Platil jeho výmenu za Františka Straku. "Oficiálne mi do tejto chvíle nikto nič nepovedal," cituje internetový portál idnes.cz slová už bývalého kouča "zošívaných". "S negatívnymi reakciami počítam, tie sú všade," povedal Straka, ktorý viedol rivalskú Spartu.

V stretnutí Teplíc s Mladou Boleslavou (1:3) zaznamenali po góle obranca Matej Siva a stredopoliar Lukáš Opiela. Už v 12. minúte otvoril skóre zápasu hosťujúci Opiela, no o desať minút pre zranenie nedobrovoľne opustil hraciu plochu. Ešte v prvom dejstve stihol vyrovnať Siva, ktorý najprv hlavičkoval do brvna, aby potom odrazenú loptu poslal za chrbát brankára.

Majstrovská Plzeň v nedeľu iba remizovala na domácom ihrisku s posledným Baníkom Ostrava 1:1.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 1:1 (1:1)
Góly: 17. Jiráček - 35. Svěrkoš, 6085 divákov
Marián Čišovský a Marek Bakoš odohrali celý zápas, Michal Ďuriš (všetci Plzeň) hral do 58. min - Ján Greguš odohral celý zápas, Jozef Adámik (obaja Ostrava) hral od 65. min

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:3 (1:1)
Góly: 41. Siva - 12. Opiela, 55. Zahustel, 79. Chramosta, 3890 divákov
Matej Siva (Teplice) hral do 61. min a v 41. min strelil jediný gól domácich - Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) hral do 22. min a v 12. min strelil vedúci gól hostí

Slavia Praha - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
Góly: 44. Trubila, 5287 divákov