Hantuchová postúpila v Carlsbade hladko do 3. kola

Daniela Hantuchová postúpila v Carlsbade do 2. kolaDaniela Hantuchová postúpila v Carlsbade do 2. kola Zdroj: SITA

CARLSBAD - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zvíťazila v stretnutí 2. kola na turnaji WTA Mercury Insurance Open v kalifornskom Carlsbade nad Češkou Barborou Záhlavovou-Strýcovou 6:1, 6:3 za 68 minút.

Hantuchová v úvodnom sete brejkla svoju súperku v druhej i šiestej hre a poľahky ho vyhrala 6:1. Druhé dejstvo začala lepšie Záhlavová-Strýcová, ktorá sa ujala vedenia 3:0, ale potom prišla šesťgemová šnúra ôsmej nasadenej Slovenky, ktorá otočila na 6:3.

Hantuchová má už istotu 60 bodov do rebríčka a šeku na 7850 dolárov. Jej osemifinálovou súperkou bude Ťie Čeng z Číny, ktorá vyradila turnajovú deviatku, Talianku Robertu Vinciovú 6:4, 6:2.

Hantuchová po hladkom postupe do osemfinále v Carlsbade netajila spokojnosť. "Víťazstvo nad Záhlavovou Strýcovou si cením. Začala som veľmi dobre, počas celého zápasu som sa snažila hrať agresívne a táto taktika mi priniesla úspech. S výnimkou úvodu druhého setu to bol z mojej strany naozaj dobrý výkon. V stredisku La Costa Resort&Spa sa mi hrá výborne. Vždy sa rada vraciam do Kalifornie, k tejto časti Ameriky má viaže veľa krásnych spomienok," povedala pre svoju oficiálnu webovú stránku.

Daniela Hantuchová (SR-8) - Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR) 6:1, 6:3

• Zdroj: SITA, TASR