VIDEO Neskutočná chyba rozhodkyne na MS žien

momentka zo zápasumomentka zo zápasu Zdroj: SITA

BOCHUM - Neuveriteľná chyba rozhodkyne neobrala Austráliu na futbalových MS žien v Nemecku o víťazstvo v stretnutí D-skupiny nad Rovníkovou Guineou. Asi najjasnejší pokutový kop v histórii futbalu však zostal neodpískaný.

Bežala 16. minúta duelu, keď Austrálčanky za stavu 1:0 vo svoj prospech podnikli ďalší útok a strela Leenay Khamisovej sa od žrde odrazila späť do poľa. Dezorientovaná zadáčka Bruna loptu chytila vo vlastnej päťke do rúk, sekundu-dve ju držala a až po chvíli ju odhodila na zem. Šokované Austrálčanky márne kričali na maďarskú rozhodkyňu Gyöngi Gaalovú, hra na prekvapenie všetkých pokračovala ďalej.

"Hovorila som s rozhodkyňou a Gaalová vyjadrila veľkú ľútosť nad tým, že si inkriminovanú situáciu nevšimla," povedala na pozápasovej tlačovej konferencii delegátka FIFA Karen Espelundová.

Okrem nariadeného pokutového kopu mala podľa pravidiel nasledovať aj červená karta. Austrálčanky duel napokon vyhrali 3:2 a priblížili si postup do štvrťfinále, ale sporný moment ich na desiatky minút vyviedol z miery a Rovníková Guinea už o chvíľu vyrovnala na 1:1. "Myslím, že nás to všetky frustrovalo, nevedeli sme totiž, čo sa deje. Bola to ruka, jasná penalta a rozhodkyňa ju neodpískala...," povedala austrálska hráčka Collette McCallumová.

• Zdroj: TASR, youtube