Chára vyzýva: Hra do tela zabrala, vráťme sa k nej

Zdeno CháraZdeno Chára Zdroj: SITA

BOSTON - Kapitán hokejistov klubu zámorskej NHL Boston Bruins Zdeno Chára chce, aby sa jeho spoluhráči v šiestom finálovom dueli Stanleyho pohára proti Vancouveru Canucks vrátili k fyzickému spôsobu hry.

Bruins po piatkovej prehre vo Vancouveri prehrávajú v sérii 2:3 na zápasy. Na ľade Canucks dvakrát z troch duelov nedali ani gól (0:1) a raz prehrali v predĺžení 2:3. V dvoch domácich dueloch však rozstrieľali súpera celkovým skóre 12:1. "V treťom a štvrtom zápase série sme hrali veľmi dobre a rovnako musíme hrať i v šiestom dueli," cituje Cháru denník Boston Herald. "Koncentrujeme sa na šiesty duel. Je to pre nás najdôležitejší zápas."

Chára verí, že Bruins zopakujú pri hrozbe konečného vyradenia úspešné výsledky zo siedmich zápasov z domáceho ľadu proti Montrealu Canadiens i Tampe Bay Lightning. "Každý zápas je iný. Samozrejme, že k nemu musíme pristupovať spôsobom, že nám ide o všetko," dodal Chára. "Je to pre nás najdôležitejší duel v tejto sezóne i play off a musíme dať do toho všetko. Pri každom striedaní musíme ísť na doraz."

V štyroch z piatich duelov sa nepresadil prvý útok Canucks s Henrikom a Danielom Sedinom a Alexom Burrowsom. Jedine pri víťazstve v predĺžení nazbieral Burrows tri body (2+1) a Daniel Sedin dal svoj jediný gól v tejto sérii. Sedinov útok hráva i v presilovkách, no doteraz proti Bruins využil kanadský tém iba jednu z 25 príležitostí. "Ako som povedal pred začiatkom finále, nesmieme im dávať priestor a o to sa snažím," konštatoval slovenský obranca, ktorého sklamalo, že Bruins neprodukovali v piatom zápase finále fyzickú hru, ktorá ich na vlastnom ľade zdobí a súpera ňou ničia. Pri víťazstve 8:1 v treťom dueli bol pomer bodyčekov 40:31 v ich prospech. V piatom dueli bol v bodyčekoch úspešnejší Vancouver (47:27). "Je veľmi dôležité hrať do tela. Poznáme zloženie nášho tímu a aké sú naše prednosti," uzavrel Chára. "Musíme sa k tomu vrátiť."