VIDEO Anglicko, Španielsko či Argentína nezaváhali

Angličania sa tešia z gólu v DánskuAngličania sa tešia z gólu v Dánsku Zdroj: SITA

BRATISLAVA - V bohatom stredajšom programe medzištátnych priateľských futbalových stretnutí zaujalo víťazstvo Francúzska nad Brazíliou 1:0. O jediný gól na parížskom Stade de France sa postaral v 54. min domáci útočník Karem Benzema. Pred takmer 80 000 divákmi Brazílčania dohrávali od 40. min bez vylúčeného Hernanesa.

Úradujúci vicemajstri sveta Holanďania zdolali v Eindhovene Rakúšanov 3:1. Ich góly strieľali Wesley Sneijder, Klaas-Jan Huntelaar a z pokutového kopu dával na 3:0 Dirk Kuyt. Za hostí bol úspešný rovnako z 11 m Marko Arnautovic.

Veľký šláger stredajšieho večera sa skončil v Dortmunde zmierlivo - Nemci sa rozišli s Talianmi 1:1. Bronzových medailistov z MS 2010 poslal do vedenia v 16. min kanonier Miroslav Klose, za štvornásobných majstrov sveta vyrovnával deväť minút pred koncom Giuseppe Rossi.
Pre Kloseho to bol v 106. reprezentačnom zápase už 59. gól a len deväť presných zásahov ho delí od rekordu Gerda Müllera.

Ďalší ostro sledovaný duel medzi Argentínou a Portugalskom sa na neutrálnej pôde vo švajčiarskej Ženeve skončil víťazstvom Juhoameričanov 2:1. Pri prvých dvoch góloch tohto zápasu boli úspešnými strelcami hráči Realu Madrid. Skóre otváral v 14. min Argentínčan Angel Di María a o šesť minút neskôr vyrovnával Cristiano Ronaldo. Portugalčanov veľký rival v španielskej najvyššej súťaži Lionel Messi napokon v 90. min rozhodol o triumfe Argentíny gólom z pokutového kopu po faule Fabia Caoentraa na striedajúceho Pabla Zabaletu. Obe krajiny sa stretli prvýkrát od roku 1972. Celkovo išlo o šiesty vzájomný duel, Argentína sa tešila piatykrát.

Záverečné stretnutie stredajšieho programu medzi favorizovanými Španielmi a Kolumbiou sa v Madride skončilo najtesnejším víťazstvom domácich 1:0. Víťazný gól úradujúcich majstrov sveta aj Európy strelil v 86. min David Silva. Tento súboj na Štadióne Santiaga Bernábeua sa hral pod taktovkou slovenského rozhodcu Richarda Trutza.

Chorvátsko - Česko  4:2 (2:2)
Góly: 10. Eduardo, 13. a 75. Kalinič, 75. Iličevič - 20. Sivok, 45. Rosický

Bielorusko - Kazachstan 1:1 (1:0)
Góly: 44. V. Hleb (11 m) - 88. Ostapenko

Grécko - Kanada 1:0 (0:0)
Gól: 63. Fetafatzidis

Lotyšsko - Bolívia  2:1 (1:0)
Góly: 43. Verpakovskis, 49. Cauna - 55. Arce