Ďalšie Staňovo víťazstvo, Lašáka vyhnali z bránky

Rastislav StaňaRastislav Staňa Zdroj: photo.khl.ru

MOSKVA - V drese Spartaka Moskva sa v pondelok nepresadil nikto z päťčlennej slovenskej hokejovej légie, víťazstvo \"spartakovcov\" nad Nižnim Novgorodom 4:3 po predĺžení zabezpečil hetrikom ich spoluhráč Igor Musatov.

Bez bodu v kanadskom bodovaní obišiel obranca Richard Lintner a netešil sa ani jeho klub Dinamo Minsk, ktorý doma tesne podľahol Čeľabinsku 1:2. Na prázdno vyšiel v pondelok aj najlepší kanonier KHL Marcel Hossa, no "šuplerovci" sa aj tak tešili z výhry nad Magnitogorskom 3:2.

Na ľade v Togliatti sa predstavila v pondelňajšom zápase domácej Lady s Čerepovcom trojica slovenských hokejistov. Z víťazstva sa tešili v dresoch hosťujúceho Severstaľu gólman Rastislav Staňa a útočník Ladislav Nagy, ktorý však rovnako ako Roman Kukumberg v tíme domácej Lady vyšiel bodovo naprázdno.

V gólových dostihoch si v Nižnekamsku pripísal bod za asistenciu v 42. min pri góle Bumagina v presilovke na 3:3 aj domáci obranca Tomáš Starosta, no z víťazstva v pondelkovom hokejovom zápase KHL sa napokon tešili hostia z Petrohradu 6:5. Rovnako dopadol aj ďalší slovenský bek Martin Štrbák, po ktorého prihrávke v početnej výhode otváral v 16. min skóre stretnutia domáci Kanaďan Ellison, no MVD napokon podľahlo po predĺžení hosťujúcemu Čechovu 2:3. V súboji o tretiu slovenskú brankársku miestenku na ZOH vo Vancouveri sa nedarilo brankárovi Mytišči Jánovi Lašákovi, ktorý sa už v 27. min porúčal z bránky po štvrtom góle domácej Kazane do svojej siete, ani jeho náhradník Alexej Jegorov však nezabránil prehre 2:6.

Výsledky pondelňajších duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Spartak Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Dinamo Minsk - Traktor Čeľabinsk 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Dinamo Riga - Metallurg Magnitogorsk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Amur Chabarovsk - Barys Astana 5:3 (2:1, 2:1, 1:1) - Jozef Stümpel (Barys) 1+0

Metallurg Novokuzneck - Avangard Omsk 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Sibir Novosibirsk - Salavat Julajev Ufa 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Lada Togliatti - Severstaľ Čerepovec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) - Rastislav Staňa (Čerepovec) odchytal celý zápas

Neftechimik Nižnekamsk - SKA Petrohrad 5:6 (1:1, 1:2, 3:3) - Tomáš Starosta (Nižnekamsk) 0+1

Lokomotiv Jaroslavľ - CSKA Moskva 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

AK Bars Kazaň - Atlant Mytišči 6:2 (3:1, 2:0, 1:1) - Ján Lašák (Mytišči) chytal do 27. min a inkasoval 4 góly

Dinamo Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

HK MVD - Viťaz Čechov 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1) - Martin Štrbák (MVD) 0+1