Košice odchádzajú z Ružomberka bez bodu

Miroslav Božok uniká košickej obrane Miroslav Božok uniká košickej obrane Zdroj: SITA

RUŽOMBEROK - Pod Čebraťom sa dlho hralo bez vážnejšej šance. Prvá prišla až v 23. min a hneď bol z toho gól. Zošák vystrelil z hranice šestnástky a odrazenú loptu od jedného z košických zadákov poslal Piščur do siete - 1:0.

V 31. min vystrašil domáceho brankára Penksu hlavičkou Kaminský. Potom bol v dobrej pozícii Lačný, no v rozhodujúcom momente mu chýbal väčší prehľad. Ružomberský útočník sa vzápätí postaral aj o ďalší vzruch, jeho krížna prízemná strela po teči len tesne minula žrď Stefanovičovej bránky. V závere prvého polčasu sa hostia usadili na polovici súpera, no ich snaha končila ešte pred pokutovým územím. Do prestávky to bol v Liptove sotva priemerný futbal.

Málo záživný dej, ktorý sa odohrával zväčša medzi šestnástkami, pokračoval aj po prestávke. Nudu na štadióne preťala až 67. min. Bielák vysunul kolmicou Lačného, ktorý efektne preloboval Stefanoviča a domáci viedli už 2:0. Ružomberčania mali naďalej miernu prevahu, ich akciám však chýbala rýchlosť a hlavne myšlienka. Na druhej strane hráči Košíc sa naďalej len hľadali a nič vážnejšie nedokázali vymyslieť. Ich chvíľa prišla až štyri minúty pred koncom, keď Milinkovič strelou z diaľky vyskúšal Penksovu pozornosť. Potom sa už len čakalo na záverečný hvizd.

MFK Ružomberok - MFK Košice 2:0 (1:0)

Góly: 23. Piščur, 67. Lačný, ŽK: 89. Piščur - 78. Milinkovič, rozhodovali: Michlian - Chládek, Cuninka, 1955 divákov

Ružomberok: P. Penksa - Siva, J. Maslo, Sivčevič, Gallo - Bielák - Zošák (66. Kukoľ), A. Sloboda (90+. Peter Majerník), Božok - Lačný (86. Řezníček), Piščur

Košice: Stefanovič - Školník (46. Viazanko), Kaminský, R. Cicman, Juhar - T. Dobias - K. Kuzma (78. L. Janič), Hovančík, Milinkovič - J. Novák, D. Škutka (63. Vaščák)

František Straka (tréner Ružomberka): "Po dvoch prehrách za sebou to bol pre nás kľúčový zápas v tejto časti sezóny. Bol to bojovný duel, hralo sa v tempe, obe mužstvá sa snažili o ofenzívu. Kľúčom k úspechu bolo eliminovanie najväčšej zbrane súpera, ktorou sú štandardky. Som rád, že sme sa konečne presadili strelecky. Vyhrali sme úplne zaslúžene."

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): "Diváci videli bojovné stretnutie. V úvode domáci vyvinuli mierny tlak, mali aj dve šance, ale dobre sme ich vyriešili. Vzápätí mal príležitosť Novák, ale dobre nezakončil. Potom prišiel gól domácich, hoci si myslím, že padol z postavenia mimo hry. Druhý polčas mal podobný obraz, bojovalo sa, bolo veľa osobných súbojov. Potom sme prestriedali, čím sme chceli zvýšiť aktivitu smerom dopredu. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Naopak, urobili sme chybu a inkasovali sme druhý raz."