Slovan dokázal otočil zápas v Trenčíne

Dávid Skokan a Martin HujsaDávid Skokan a Martin Hujsa Zdroj: SITA

TRENČÍN - V súboji posledného s prvým hostia neustáli úvodný tlak domácich a Trenčín už v 4. min viedol o dva góly. Najskôr Michel Miklík švihom do šibenice spoza kruhov otvoril skóre a o 32 sekúnd neskôr úspešnou zadovkou v skrumáži pred bránkou Ďuriš prinútil trénerov Slovana vziať si oddychový čas.

Líder extraligovej tabuľky sa až potom dostal do zápasu a v nasledujúcich minútach viac držal puk na svojich hokejkách, no viacero dobrých šancí mu zneškodnil brankár Murín. Dukla začala kopiť nepresnosti, v 18. min však napriek tomu svoj náskok zvýšila, keď Chovan zblízka efektne zavesil pod hornú žŕdku - 3:0.

Ako rýchlo Trenčín k vedeniu prišiel, tak rýchlo ho takmer aj stratil. V prostrednej časti sa čoraz viac začala prejavovať momentálne vyššia kvalita Slovana a hostia to vyjadrili aj gólovo. V 26. min potrestal zmätok pri rozohrávke domácich pred bránkou Kuľha a onedlho Demel jemne tečoval Kuľhovu strelu, čím zmiatol brankára Murína. V polovici zápasu ešte Sersenova tečovaná strela skončila na žŕdke a Slovan tak na vyrovnanie čakal až do 37. min kedy v presilovke Kováčikovu strelu od modrej dorážal Hujsa.

Na začiatku tretej tretiny padli góly, ktoré nasmerovali zvyšok zápasu. Najskôr sa hostia ujali vedenia Nedorostovým presným zásahom, keď domáci trestuhodne nechali pred bránkou osamotenú dvojicu protihráčov. Presne o minútu sa však Šimíček dravo uvoľnil zo zovretia súperovho obrancu a zavesil na 4:4. Trenčín sa snažil držať s favoritom krok, no v polovici záverečného dejstva Slovan jeho odpor definitívne zlomil a dvoma zásahmi v rozpätí 90 sekúnd rozhodli o svojom triumfe. Skokanov gól musel odobriť až videorozhodca, následná rýchla akcia na jeden dotyk zakončená Hujsovou strelou v 52. min však už bola len efektnou bodkou za zaslúženým víťazstvom Bratislavčanov. Aj toto stretnutie v plnej nahote ukázalo tohto sezónne obrovské nedostatky v hre Dukly Trenčín, ktorej nezostáva iné len bojovať o záchranu v najvyššej súťaži.

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 4:6 (3:0, 0:3, 1:3)
Góly: 4. Michel Miklík (Kollár), 4. O. Ďuriš (Martin Chovan), 18. Martin Chovan (Šimíček) 44. Šimíček - 26. Kuľha, 28. Demel (Kuľha, Bohunický), 37. Hujsa (J. Kováčik, Kuľha), 43. A. Nedorost (Róbert Huna, Richard Huna), 51. D. Skokan (Lipiansky), 52. Hujsa (Kuľha, Demel)
Vylúčení: 9:11, navyše Tesařík (Slovan) 10 min napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Junek, Šefčík, 2580 divákov

Trenčín: I. Murín - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Martin Chovan, Hančák - Tomík, Valčák, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Dubec - M Filo, O. Ďuriš, Šimíček

Slovan:
Konrád - J. Kováčik, Sersen, Tulupov, Tesařík, Turunen, Bohunický, od 22. min Čajkovský - Kuľha, Hujsa, Demel - D. Skokan, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, A. Nedorost, Richard Huna - T. Varga, Rusnák, J. Cíger

Vladimír Kýhos (tréner Trenčína): "Nie sme v dobrej situácii. Výsledkovo ani čo sa týka nášho kádra, preto sme aj v tomto zápase hrali iba na 3 päťky. Prvú tretinu sme aj zásluhou výborného výkonu brankára Murína vyhrali o tri góly čo nás malo psychicky vzchopiť. V druhej tretine sme však vlastnými chybami súperovi pomohli k tomu, že zápas vyrovnal a potom už pre nás bolo veľmi ťažké hrať proti takému mužstvu, akým je v súčasnosti Slovan. Dokázali sme ešte vyrovnať na 4:4, ale už tradične sme rýchlo dostali gól a to nás položilo. Môžem hráčom za výborný výkon, ktorý predviedli poďakovať, zvlášť nás podržal brankár Murín, napriek tomu to však na úspešný výsledok nestačilo."

Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Úvod zápasu nás zastihol asi ešte v autobuse. Hráči si zrejme mysleli, že posledné mužstvo tabuľky sa zdolá samo. Prvá tretina bola z trenčianskej strany excelentná potom sme zostavu zredukovali na tri päťky a po vyrovnaní skóre sme už vedeli, že súper bude pod tlakom a začne robiť chyby, ktoré sme schopný využívať. Trenčín nám síce kládol veľmi tuhý odpor, napriek tomu sme však získali pre nás víťazstvo."