VIDEO Duda a Suslov sa radujú z cenného triumfu, AS Rím si v šlágri podelil body s Juventusom

Darko Lazovič a gólové oslavy futbalistov Hellas VeronaDarko Lazovič a gólové oslavy futbalistov Hellas Verona Zdroj: SITA/AP/Paola Garbuioi

VERONA - Futbalisti Hellasu Verona urobili dôležitý krok k záchrane v talianskej Serii A.

V nedeľnom zápase 35. kola vyhrali doma nad Fiorentinou 2:1 a figurujú priebežne na 14. priečke, päť bodov od pásma zostupu. Celý zápas v drese domácich odohral slovenský stredopoliar Ondrej Duda, jeho krajan Tomáš Suslov nastúpil v 74. minúte.

Šláger AS s Juventusom nemal víťaza

Futbalisti AS Rím remizovali v šlágri 35. kola Serie A s Juventusom Turín 1:1. Skóre otvoril v 15. minúte domáci Romelu Lukaku, no ešte do prestávky vyrovnal brazílsky obranca Bremer. Rimanom patrí v tabuľke 5. miesto, Juventus je tretí.

Futbalisti v tabuľke druhého AC Miláno iba remizovali doma s FC Janov 3:3, keď hosťom pomohol v závere k bodu vlastný gól Malicka Thiawa.

Hráči Cagliari Calcio remizovali s US Lecce 1:1. V drese domácich nastúpil v nadstavenom čase slovenský obranca Adam Obert. Jeho tím neudržal vedenie po vylúčení Gianlucu Gaetana a v tabuľke mu patrí 15. priečka, o bod za Veronou.

Frosinone natiahlo šnúru bez prehry v najvyššej súťaži na šesť zápasov, keď na ihrisku Empoli remizovalo 0:0.

Serie A - 35. kolo:

AS Rím - Juventus Turín 1:1 (1:1)
Góly: 15. Lukaku - 31. Bremer

Hellas Verona – ACF Fiorentina 2:1 (1:1)
Góly: 14. Lazovič (z 11m), 59. Noslin – 42. Castrovilli
(O. Duda celý zápas, T. Suslov (obaja Hellas) od 74. min/

Empoli FC – Frosinone Calcio 0:0

Cagliari Calcio –  US Lecce 1:1 (1:0)
Góly: 26. Mina – 84. Krstovič, ČK: 44. Gaetano (Cagliari)
/A. Obert (Cagliari) od 90.+1 min/

AC Miláno – FC Janov 3:3 (1:1)
Góly: 45.+1 Florenzi, 72. Gabbia, 75. Giroud – 5. Retegui (z 11m), 48. Ekuban, 87. Thiaw (vlastný)

Viac o téme: ACF Fiorentina Cagliari Calcio Juventus Turín AS Rím Ondrej Duda Hellas Verona US Lecce Tomáš Suslov Adam Obert