Slovan drví celú ligu: Dukla rýchlo zaskočila belasých a potom úplne vybuchla

Na snímke gólová radosť Banskej BystriceNa snímke gólová radosť Banskej Bystrice Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 13. kola Niké ligy na ihrisku Dukly Banská Bystrica 4:1 a pripísali si ôsmu ligovú výhru v rade.

Výraznou mierou k nej prispel Dávid Strelec, ktorý na prvé dva góly prihral a tretí sám dal. Blysol sa aj striedajúci dvojgólový Nino Marcelli.

Slovan vedie tabuľku so sedembodovým náskokom pred druhou Žilinou, ktorá svoj zápas 13. kola odohrá v nedeľu proti Podbrezovej. Hráči spod Urpína nevyhrali tretí zápas za sebou, pričom doma zvíťazili doposiaľ iba raz - 18. augusta nad Skalicou.

Do vedenia išli domáci v 10. minúte, keď po rohu na krátko hostia neodvrátili loptu do bezpečia a do siete ju po centri Polievku na zadnej žrdi poslal Uhrinčať. Potom v šestnástke Kašia zastavil Polievku v šanci, pričom netrafil loptu, ale píšťalka Glovu zostala i napriek protestom nemá.

Na snímke zľava Timotej Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Krátko na to na opačnej strane Strelec prešiel po ľavej strane pokutového územia ako nôž maslom, naservíroval loptu pred bránu voľnému Čavričovi a ten sa nemýlil. Na začiatku druhého polčasu navrátilca do zostavy Weissa ml. vystriedal Marcelli a hneď dal aj gól, keď po akcii na jeden dotyk namieril v strede šestnástky z prvej priamo k žrdi.

V 55. minúte bolo 1:3 po prieniku Čavriča, keď zrazenú loptu Uhrinčaťom poslal pri pravej žrdi pätičkou odzadu efektne do brány Strelec. V závere Slovan poistil výhru Marcellim, ktorý z 15 m napriahol presne k žrdi.

Niké liga - 13. kolo:
MFK Dukla Banská Bystrica - ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:1)
Góly: 10. Uhrinčať - 48. a 86. Marcelli, 30. Čavrič, 55. Strelec. Rozhodovali: Glova – Bednár, Halíček, ŽK: Rymarenko, B. Ľupták, Godál, Polievka - Abubakari, 3130 divákov.

Banská Bystrica: Hruška – Uhrinčať, Godál, Willwéber – Pišoja (69. Hanes), Richtárech (60. Arevalo), Hlinka, B. Ľupták (87. Guimaraes), Záhumenský (69. Slebodník) – Polievka (87. Mičuda), Rymarenko

Slovan: Trnovský – Zmrhal, Kašia, Bajrič, Lovat (46. Blackman) – Agbo, Lichý – Barseghjan (81. Zuberu), Strelec (72. Savvidis), Weiss ml. (46. Marcelli) – Čavrič (77. Abubakari)

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Nino Marcelli MFK Dukla Banská Bystrica