Košice bodovali so Slovanom! Vypredané hľadisko, ale aj strach Weissa o brankára Borjana

Na snímke vľavo Erik Pačinda (Košice), vpravo Filip Lichý a uprostred jeho spoluhráč Juraj Kucka (obaja Slovan Bratislava) bojujú o loptuNa snímke vľavo Erik Pačinda (Košice), vpravo Filip Lichý a uprostred jeho spoluhráč Juraj Kucka (obaja Slovan Bratislava) bojujú o loptu Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Futbalisti FC Košice remizovali v 1. kole Niké ligy s ŠK Slovan Bratislava 0:0.

"Belasí" si vytvorili viac gólových príležitostí, výraznú prevahu mali najmä v druhom polčase, ale nedokázali prekonať brankára Matúša Kiru. Zápas nováčika najvyššej súťaže s úradujúcim majstrom sledovalo na vypredaných tribúnach 5834 divákov.

Už v 7. minúte zápasu musel byť ošetrovaný brankár Slovana Milan Borjan, ktorý sa počas zákroku zrazil so Žanom Medvedom a dostal tvrdý úder do hlavy.

Na tvári trénera Weissa boli vidieť obavy, pretože to reálne vyzeralo na striedanie. Opora belasých ale napokon duel dochytala a napokon ani neinkasovala.

1. kolo Niké ligy:
FC Košice - ŠK Slovan Bratislava 0:0
Rozhodovali: Očenáš - Štrbo, Vorel, ŽK: Qose, Medved, Gallovič - Agbo, Lichý, 5836 divákov.

Košice: Kira - Golikov, Krivák, Šindelář, Mizerák - Qose (71. Gallovič), Greššák - Pačinda (90+7. Sovič), Faško (90. Sagna), Turčák (90. Petrák) - Medved

Slovan Bratislava: Borjan - Blackman (72. Pauschek), Križan (80. Savvidis), Wimmer, Vojtko - Agbo (66. Tolič) - Kucka, Lichý - Zmrhal (71. Barseghjan), Abubakari, Marcelli (80. Zuberu)

hlasy:
Anton Šoltis, tréner FC Košice: "V prvom polčase sa hral veľmi dobrý futbal pred veľmi dobrou diváckou kulisou. Ja som si to veľmi užil. Vedeli sme o kvalite Slovana. V druhom polčase nás už pritlačil, mal dostatok gólových šancí. Náš druhý polčas už bol viac o defenzíve, mali sme aj šťastie.

Vpredu sme už nevedeli podržať loptu, naše tempo hry už nebolo také ako v prvom polčase. Máme ešte čo robiť. Oťukali sme si, no potrebujeme ešte nejaké zápasy, aby si hráči na seba lepšie zvykli. Verím, že budeme platné mužstvo v lige."

Vladimír Weiss st., tréner ŠK Slovan Bratislava: "Rád som sa po dlhých rokoch vrátil do Košíc. Som rád, že Košice znovu hrajú ligu, patria do nej. Zápas mal svoju kvalitu. Na domácich bolo vidno, že hrajú s obrovskou dávkou nasadenia, najmä v prvom polčase. My sme si vypracovali dostatok šancí na skórovanie, ale, žiaľ, práve tam nás momentálne tlačí topánka. Máme málo drzosti a individuálnej kvality v šestnástke.

Košice si za bojovanie a nováčikovský elán asi zaslúžili bod. Tým, že sme nepremenili šance, sme nemohli zvíťaziť. Liga sa len začína. Každý bod zvonku je dobrý a tu v Košiciach sa nebude ľahko víťaziť. Chceli sme tri body, realita je taká, že máme bod. Teraz sa musíme čo najlepšie pripraviť na utorok, keď nás čaká zápas roka."

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Milan Borjan FC Košice Vladimír Weiss st.
  • Zdroj: TASR, športky