U našich susedov dominancia kenských vytrvalcov: Mailu a Masaiová víťazmi Viedenského maratónu

Keňan Samwel Mailu vyhral Viedenský maratónKeňan Samwel Mailu vyhral Viedenský maratón Zdroj: Profimedia

VIEDEŇ - Kenskí vytrvalci Samwel Mailu a Magdalyne Masaiová vyhrali v nedeľu 40. ročník Viedenského maratónu.

Tridsaťročný Mailu zvíťazil po sóle a časom 2:05:08 h zlepšil traťový rekord. Prekonal deväť rokov staré maximum Getuho Felekeho z Etiópie (2:05:41). Kenským bežcom patrilo prvých sedem priečok vo výsledkovej listine, druhý finišoval Bethwell Yegon (2:06:57).

Pretekári profitovali z optimálnych poveternostných podmienok. Medzi ženami triumfovala časom 2:24:12 h 29-ročná Masaiová pred krajankou Agnes Keinovou, tretia skončila Etiópčanka Gadise Muluová.

Viedenský maratón

muži: 1. Samwel Mailu 2:05:08 h, 2. Bethwell Yegon 2:06:57, 3. Titus Kimutai (všetci Keňa) 2:07:46

ženy: Magdalyne Masaiová 2:24:12, 2. Agnes Keinová (obe Keňa) 2:24:25, 3. Gadise Muluová (Et.) 2:24:50

Viac o téme: Keňa Samwel Mailu Viedenský maratón 2023 Magdalyne Masaiová