VIDEO Halák v príprave víťazne, Sekera a Marinčin asistovali

Jaroslav Halák v bráneJaroslav Halák v bráne Zdroj: SITA

NEW YORK - Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v noci na utorok v dvanástich prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL. Obranca Edmontonu Andrej Sekera sa na novom pôsobisku uviedol asistenciou, ktorou prispel k víťazstvu Oilers nad Calgary 4:2.

Rovnako asistenciu si pripísal ďalší slovenský zadák a letná posila Toronta Martin Marinčin, ktorý pomohol k triumfu Maple Leafs nad Ottawou 4:1.

Dve tretiny odchytal za New York Islanders slovenský brankár Jaroslav Halák. Z trinástich striel, ktoré na neho smerovali, pustil za svoj chrbát iba jednu a "ostrovania" aj vďaka nemu vyhrali nad Philadelphiou 3:2.

V nočných zápasoch sa predstavili aj ďalší hráči spod Tatier. Z výhry Toronta sa okrem Marinčina tešil aj jeho krajan Richard Pánik. V drese New Yorku Rangers sa pri triumfe 6:3 nad New Jersey predstavil aj útočník Marek Hrivík, počas si 12 minút pripísal dve strely a štyri bodyčeky.

Výsledky prípravných stretnutí NHL:

Columbus - Pittsburgh 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
New York Islanders - Philadelphia 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) - Jaroslav Halák (Islanders) odchytal 40 minút a kryl 12 z 13 striel
New York Rangers - New Jersey 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Philadelphia - New York Islanders 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Washington - Carolina 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Ottawa - Toronto 3:4 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Toronto - Ottawa 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) - Martin Marinčin (Toronto) 0+1
Minnesota - Buffalo 2:3 (1:1, 0:1, 0:2)
Calgary - Edmonton 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Edmonton - Calgary 4:2 (1:1, 0:1, 3:0) - Andrej Sekera (Edmonton) 0+1
Arizona - Los Angeles 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Vancouver - San Jose 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)